Ana Sayfa / Haberler / Bulgaristan, OneCoin’e Karşı ‘Uluslararası Operasyona Katılıyor’
onecoin

Bulgaristan, OneCoin’e Karşı ‘Uluslararası Operasyona Katılıyor’

Bulgar Özel Savcılığı, bir piramit şeması oluşturmakla suçlanan yaygın dijital para yatırım platformu OneCoin’in ardındaki şirketler ve kişiler hakkında kapsamlı ve uluslararası bir soruşturma başlattı.

19 Ocak tarihli bir bildiride Bulgar yetkili makamları, Almanya’daki yetkililerin yanı sıra OneCoin’i araştırmak için uluslararası gruplardan Eurojust ve Europol’le işbirliğine gittiğini söyledi. Almanya, geçen yıldan itibaren OneCoin ve ilişkili şirketleri ülkeden etkili bir şekilde yasakladıktan sonra OneCoin hakkında soruşturma yürütmeye devam ediyor.

Bulgar savcılığı, son iki günde OneCoin’e bağlı şirketlerin ofislerine baskın düzenlediğini bildirdi. Hükümete göre, onlarca kişi gözaltına alındı.

Yapılan açıklama şöyle:

“17 ve 18 Ocak 2017’de Europol ve Alman soruşturma organlarının temsilcilerinin huzurunda Wan Network Services ve diğer 14 şirketin büroları denetim altına alındı. Şimdiye kadar sunucular da dahil olmak üzere çok sayıda maddi bulgu ele geçirildi. Gözaltına alınan şahıslar sorgulanıyor. ”

Açıklamada, soruşturmanın uluslararası niteliği vurgulanarak, son aylarda kendi soruşturmalarını başlatan bazı ülkelere işaret edildi. Örneğin Temmuz ayında hazırlanan raporlarda, OneCoin’in kurucusu Ruja Ignatova’nın piramit şeması (Ponzi) iddialarıyla bağlantılı olarak Hint makamları tarafından suçlandığını belirtti.

Savcılık, “Şu anda OneCoin Ltd. ile bağlantılı şirketler İngiltere, İrlanda, İtalya, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Ukrayna, Litvanya, Letonya, Estonya ve diğer birçok ülkede araştırılıyor” dedi.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Bitcoin Piyasası Sadece 15 Dakikada Çakıldı

Bitcoin Piyasası Sadece 15 Dakikada Çakıldı

Dün gece saatlerinde düşüş yaşayan Bitcoin piyasası sadece 15 dakikalık süre zarfında 1500 dolar civarında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.