Ana Sayfa / Analizler / “Bullish” Nisan Ayında Bitcoin Hangi Seviyeleri Görebilir?
btc

“Bullish” Nisan Ayında Bitcoin Hangi Seviyeleri Görebilir?

“Bullish” Nisan Ayında Bitcoin Hangi Seviyeleri Görebilir?

Nisan ayı, tarihsel olarak Bitcoin için “bullish”, yani yükselişe işaret eden bir ay oldu. BeInCrypto’da yer alan James Hydzik haberine göre Nisan trendi, ortaya çıkan aylık büyük artışlar ve düzenli düzeltmelerle birleştirilirse, BTC fiyatında 90.000 dolar görülebilir.

Aylık Bitcoin artışı

2021 yılının başından beri Bitcoin (BTC) yükselişine devam etti. Her seferinde, tüm zamanların en yüksek seviyelerini kırdı. Ancak yazara göre bu yükseliş, sürekli artışa işaret eden düz bir çizgi halinde olmadı. Her önemli artıştan sonra, yüzde olarak çift haneli bir düzeltme kaydetti.

Artışın aylık bazda görülebilen belirli bir paterni olduğu ortaya çıktı. Bu, tanınmış zincir üstü analist William Clemente III tarafından fark edildi. Tweet’inde, BTC’deki düzenli artışların ve ardından gelen düzeltmelerin bir grafiğini paylaştı.

Analiste göre her ayın Cuma gününden sonra önemli artışlar başlıyor. Bu, her ayın sonundaki opsiyon piyasası sözleşmesinin sona erme tarihi oluyor. Geçtiğimiz çeyrekte en büyük artışın 4 milyar dolarlık opsiyonların Ocak ayı sonunda sona ermesinden sonra geldiğini sözlerine ekledi. Sonuç olarak Bitcoin sadece 3 haftada %99 büyüdü.

Mart ayının son Cuma günü, 26’sıydı ve bununla birlikte yaklaşık 6 milyar dolarlık opsiyonların süresi doldu. Sürecin sonlanmasına Bitcoin nasıl tepki verdi? 51.200 dolardan 55.000 dolara yükseldi.

2021’den beri Nisan ayında boğa trendi sürüyor

Hydzik’e göre, önümüzdeki ay Bitcoin’in potansiyel davranışına daha fazla ışık tutabilecek diğer veriler, Nisan ayındaki tarihsel getiri oranı ile incelenebilir. En büyük kripto para biriminin tüm geçmişi düşünüldüğünde, 2011’de bile önümüzdeki ayın geçmişte önemli kazanımlar gösterdiği ortaya çıkıyor. Bu bağlamda ayrıntılı bir getiri tablosu, Twitter’da Bitcoin Savage tarafından paylaşıldı. Trader, “Geçen 10 Nisan’ın 8’i tarihsel olarak ‘yükselişle’ geçti” ifadelerini kullandı.

Binance

Hakkında Halil

Farklı Makaleler

Yeni haftada takip edilecek 5 kripto para

Yeni haftada takip edilecek 5 kripto para Boğalar Bitcoin fiyatını dengelemeye çalışıyorlar ve başarılı olurlarsa VET, SOL, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.