Binance %20 İndirim

Bunca Kargaşanın Ortasında Dogecoin Fiyatı Yükselişe Geçti!

Kripto para piyasaları bunca kargaşanın ortasında olumsuz görünse de Dogecoin’in fiyatı yaklaşık %10 arttı. Elon Musk’ın Twitter space sırasında yaptığı ilk “DOGE to the Moon” yorumunun bu ani fiyat artışını etkilemiş olabileceği söylenmekte. Bununla birlikte, DOGE fiyatı, trendin kontrolünü ayıların elinde tutarak hala 0,093 dolarlık dirençle mücadele ediyor.

Elon Musk’ın Twitter iddiası, Ekim ayı sonlarında Dogecoin için büyük bir yükseliş trendini ateşledi. Dahası, artan balina birikimi güçlü büyümeyi körükleyerek DOGE’nin piyasa değerini altı ayın en yüksek seviyesi olan 0,0159 dolara kadar çıkardı.

Bununla birlikte, kripto pazarındaki son çöküş, söz konusu ralli sırasında elde edilen kazanımların neredeyse tamamını sildi. Sonuç olarak, Dogecoin fiyatı %50 düştü ve 0.7425 dolardan yerel desteğe ulaştı.

Ayrıca, 0,07425 dolar seviyesine ulaştıktan sonra fiyatlar yan seyre döndü ve yukarıda bahsedilen 0.0933 dolar destek ve direnç etrafında küçük bir aralık oluşturdu. Ek olarak, günlük mumların her iki tarafındaki fiyat reddi, piyasa katılımcıları arasındaki belirsizliği göstermekte.

Bununla birlikte, Dogecoin daha fazla Elon Musk yorumuyla övünmeye devam ederse, 0.0933 dolarlık direncinin üzerinde güçlü bir kırılma, önemli bir fiyat toparlanmasını teşvik edecektir. Dolayısıyla gelişme, fiyatları %20 daha yükselterek 0.11 dolar seviyesine doğru itebilir.

Aksi bir durumda, 0,074 doların altında bir kırılma, devam eden düşüşü 0,568 dolara uzatacaktır.

Teknik veriler

RSI Göstergesi: RSI’nin günlük eğimi, piyasa duyarlılığında olumsuz bir değişime işaret ederek nötr çizginin altına düştü. Dolayısıyla bu bölünme, düşüş tezinin 0,568 dolara ulaşmasını desteklemekte.

EMA: 20 ve 100 günlük EMA arasında seyreden Dogecoin fiyatı yukarıdaki aralığı gösteriyor. EMA’lardan herhangi birinin kırılması, ilgili ralli için daha fazla onay sağlayacaktır.

Direnç seviyesi: 0,094 ve 0,11 dolar
Destek seviyeleri: 0,074 ve 0,056 dolar

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Çin'den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Çin’de Büyüyen Sorunların Ardından Kripto Paralar Düşüşe Geçti

Çin genelinde son günlerde birçok protesto patlak verdi ve ülkenin katı COVID-19 kısıtlamalarına tepkiler artıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.