Binance %20 İndirim
Kurumsal Yatırımcıların Sevdiği Cardano (ADA) Hızla Yükseliyor!

Cardano (ADA) Fiyat Analizi: Bu Seviyelere Dikkat! (28 Eylül)

Cardano fiyatı, Vasil hard fork faaliyetine rağmen devam eden düşüş nedeniyle yatırımcısını üzmüş durumda. Akıllı sözleşme tokeni ADA, Vasil hard fork olayından önceki fiyat seviyesinin de altında işlem görüyor. 0.4800 dolara doğru güçlü hareket, yatırımcıların kâr satışı faaliyetleri nedeniyle geçersiz kılındı. Bugün ise ADA, boğalar ve ayılar arasında önemli bir mücadeleye şahit oluyor.

Vasil hard fork’tan sonra Cardano fiyatı

Birçok gecikmeden sonra, Cardano’nun IOHK’sı (Input Output Hong Kong) 22 Eylül’de uzun zamandır beklenen Vasil hard fork yükseltmesini başarıyla yayınladı. Ağı oluşturmak ve sürdürmekle görevli kuruluş olan IOHK’ya göre, bu yükseltme, yeni ölçeklenebilirlik özelliklerinden yararlanarak ADA’nın işlem hacmini artırmış durumda.

Stablecoin oluşturmak için bir platform olan COTI CEO’su Shahaf Bar-Geffen, Cointelegraph’a verdiği bir röportajda, “Yükseltme, ağın ölçeklenebilirliğini ve Cardano sözleşmesinin yeteneklerini geliştirmeyi amaçlıyor.” dedi.

ADA fiyatı, 0,4100 ila 0,4250 dolar arasındaki sağlam destek alanının üzerindeyken, boğalar hala üstün durumda. Buna ek olarak, Charles Hoskinson’ın “Daedalus Turbo” adlı teklifi gibi gelecekteki gelişmeler fiyat üzerinde daha önemli bir etkiye sahip olabilir. ADA kurucusu Hoskinson, daha iyi bir kullanıcı deneyimi elde etmek için Cardano’nun ademi merkeziyetçiliği desteklemek ve hızdan ödün vermemek için tasarlanmış sertifikalı bir cüzdana sahip olması gerektiğini söylemişti. Atılan bu adım da kurucunun sözlerini destekler nitelikte.

Cardano fiyatı ne yöne gidecek?

ADA fiyatı, tokenin Eylül ayının başındaki en yüksek seviyesi olan 0,520 dolardan kırılmasının ardından oluşan alçalan bir kama modelinin tepesinde işlem görüyor. İki trend çizgisi birleştiğinde, muhtemelen ticaret hacmi azalacak ve konsolidasyona izin verecektir.

Bu kama deseni her zaman çok güçlüdür ve üst trend çizgisinin üzerinde bir kırılma olası bir trendin tersine döndüğünü bizlere gösterir. Hatalı fiyat hareketlerinden kaçınmak için kırılmanın onaylanmasını beklemek de önemli.

Boğaların kırılmadan önce ADA fiyatı üzerinde daha fazla etkisi olup olmadığını görmek için OBV gibi bir hacim göstergesi kullanılabilir.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Çin'den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Çin’de Büyüyen Sorunların Ardından Kripto Paralar Düşüşe Geçti

Çin genelinde son günlerde birçok protesto patlak verdi ve ülkenin katı COVID-19 kısıtlamalarına tepkiler artıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.