Binance %20 İndirim
Kurumsal Yatırımcıların Sevdiği Cardano (ADA) Hızla Yükseliyor!

Cardano (ADA) Fiyatı Vasil Hard Fork Öncesi Hareketleniyor

Ethereum Merge esintisinin neredeyse sona ermesiyle birlikte, tüm gözler artık Vasil hard fork için Cardano’da görünüyor. Cardano’nun 22 Eylül’de ağın işlevselliğini, performansını ve ölçeklenebilirliğini artıracak olan Vasil hard fork’u gerçekleştirmesi planlanıyor. ADA’nın fiyatı da son 24 saatte %5 artarak hard fork öncesinde hareketlendi.

Vasil Hard Fork Cardano için ne anlama geliyor?

Cardano şu anda Cardano yol haritasının Basho döneminde. Basho dönemi, ağ ölçeklenebilirliğini ve birlikte çalışabilirliği geliştirmek için bir optimizasyon dönemi olarak belirtiliyor. Vasil hard fork, Cardano ağına işlevsellik, performans ve ölçeklenebilirlik getirecek. Projede ortak olan IOG / Cardano Vakfı ekibi, 22 Eylül’de Hard Fork Combinator (HFC) teknolojisini kullanarak Vasil hard fork’u uygulayacak. Bu, Cardano’nun hisse kanıtı (PoS) blok zincirini daha da geliştirecek. Vasil hard fork, aşağıdakiler gibi birçok özellik ve seçenek sunacak:

  • Plutus v2 komut dosyaları: Daha yüksek işlem hacmi ve maliyet verimliliği sağlamak için Cardano akıllı sözleşme platformunu geliştirir.
  • Difüzyon pipelining: Blokların daha hızlı yayılmasını sağlar ve ağ kapasitesini iyileştirir.
  • Komut dosyası güvenliği değişikliği: Başarısızlık durumunda fon kaybını önlemek için bir değişiklik adresi belirterek iki adımlı işlem doğrulamasını iyileştirir.
  • Referans girişleri: UTXO’ları harcamadan ve yeniden oluşturmadan verilerin zincir üzerinde paylaşılmasına izin verir.
  • Satır içi veriler: Geliştiricilerin, hash kullanımını ortadan kaldırarak, işlem verilerini doğrudan çıktılara kodlamasına ve eklemesine olanak tanır.
  • Referans komut dosyası: İşlem boyutunu küçültür, verimi artırır ve komut dosyası yürütme maliyetlerini düşürür.
  • Veri ve değiştiriciler: Geliştiricilere tüm girdiler için değiştiricileri sunar.
  • İlkel veri serileştirme: Genel bellek ve CPU maliyetlerini azaltır.

IOG, Cardano Foundation, SPO, DApp geliştiricileri ve kripto borsaları, sorunsuz bir süreç sağlamak için yoğun test ve entegrasyon çalışmaları yürütüyor. 1.35.3 düğümünü çalıştıran DPT’lerin blok üretimi %98’e ulaştı. Ayrıca Binance, Upbit, MEXC ve Bitrue dahil olmak üzere likidite açısından en iyi 12 kripto borsasından 7’si hard fork için “hazır”. Ek olarak, önceki 12 DApp’ten 7’si testi tamamladı ve 5’i şu anda 1.35.3 düğümüne karşı test yapıyor.

Cardano (ADA) fiyatı ivme kazanıyor

Cardano’nun (ADA) fiyatı son 24 saatte %5 arttı ve şu anki işlem fiyatı 0,47 dolar olarak ölçülüyor. Cardano’nun 24 saatlik en düşük ve en yüksek seviyesi 0,45 dolar ve 0,48 dolar. Ancak21 Eylül’deki Fed toplantısı bu ay ADA fiyatını etkileyebilir. Yatırımcılar bu nedenle tüm fiyat hareketlerini takip etmelidir.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Dogecoin (DOGE) Kendi İçinde Yeni Bir Rekor Daha Kırdı

Piyasalar Düşerken XRP ve Dogecoin Fiyatında Artış Yaşanıyor

Küresel kripto piyasasının değeri, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi önde gelen kripto paraların kırmızı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.