Ana Sayfa / Altcoinler / Cardano, Bloomberg’in Profesyonel Ticaret Platformuna Eklendi
Bybit

Cardano, Bloomberg’in Profesyonel Ticaret Platformuna Eklendi

Cardano, Bloomberg’in Profesyonel Ticaret Platformuna Eklendi

Cardano, profesyonel traderlar tarafından kullanılan bir platform olan Bloomberg Terminal’e eklendi. Bazılarına göre bu durum, kripto para birimini yeni bir potansiyel yatırımcı dalgasına maruz bırakabilir.Cardano, yerel kripto para birimi ADA’yı kullanan bir blockchain’dir. Ancak bu Bloomberg haberine rağmen Cardano’nun yerel kripto parası, geniş kripto piyasasındaki düşüş trendini takip etti. Son 24 saatte %2.7, son 7 günde ise %8.1 kaybetti. Ancak 2021’in başından bu yana ADA, yüksek bir büyüme seviyesi gördü. Yılı 0.18 dolardan açan altcoin, yazım sırasında 1.04 dolardan işlem görüyor.

Ayrıca veri kaynaklarına göre ADA, toplam 32 milyar dolar ile tüm kripto para birimleri arasında piyasa değeri açısından beşinci sırada yer alıyor.Cardano’nun Bloomberg Terminal’e eklenmesinden günler önce Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Twitter takipçilerinin ADA için “yükselişe yönelik” bir durum oluşturup oluşturamayacağını merak ediyordu. “Cardano üzerine inşa eden var mı? Kullanan var mı? Piyasa değeri neden bu kadar yüksek? Bir fon varlığı olmalı mı? Hayatım boyunca hiç alım satım yapmadığın birkaç kriptodan biri,” demişti.

Cardano için sırada ne var?

Ağın planına göre Cardano, aşamalı bir yükselişin ortasında. Cardano yol haritası beş dönem halinde düzenlendi: Byron, Shelley, Goguen, Basho ve Voltaire. Cardano kullanıcılarına ağda akıllı sözleşmeler oluşturma ve yürütme fırsatı vermeyi amaçlayan Goguen güncellemesinin önümüzdeki aylarda gerçekleşmesi bekleniyor.

Buna ek olarak ADA, son zamanlarda Cardano ve Polkadot’ta çözümler oluşturan şirketlere fon sağlamak için 250 milyon dolar ayıran FD7 Ventures gibi kuruluşların yatırım açıklamasına konu oldu. Girişim fonu şirketi, büyümekte olan non-fungible token (NFT) endüstrisinde bullish olduğunu söyledi. Şirket için NFT, merkezi olmayan finans (DeFi) çözümlerini mümkün kılan platformlar üzerine inşa eden şirketleri desteklemeye karar vermelerinde önemli bir faktördü.

Hakkında Halil

Farklı Makaleler

Shiba Inu (SHIB) Yükseliş Trendini Korumaya Devam Ediyor

Shiba Inu (SHIB) Yükseliş Trendini Korumaya Devam Ediyor

Son haftaların en çok konuşulan kripto paralarından biri olan Shiba Inu (SHIB) yükseliş trendini korumaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.