Binance %20 İndirim
cardano ada teknik analiz

Cardano Fiyatında Tehlike Çanları Çalıyor! 20 Kasım ADA Analiz

Cardano (ADA) fiyatı, fiyat hareketi durma noktasına yaklaştığı ve yatırımcıların geçen haftaki tasfiyeden kurtulamadığı için büyük bir çöküşün eşiğinde görünmekte. Düşüş unsurlarının sayısı ADA için fazla olduğundan, bu kısa sürede önemli bir fırtınaya dönüşebilir. Söz konusu durum iki hafta daha devam ederse risk %40 ile %80 arasında bir düzeltmedir.

ADA fiyatı daha da düşebilir mi?

FTX’in düşüşü kripto paralar için büyük bir sorun yaşattığından, Cardano’nun fiyatı sorun ve uyarı işaretleri veriyor. Kripto para kışında, yatırımcılar kötü etkilendiği için çok fazla faiz, para ve piyasa değeri de yandı. Şimdi, jeopolitik sorunların yeniden canlanmasıyla FTX’in etkileri, ADA’da kripto yatırımcıları tarafından park edilen son rezervleri kemiren bir sorun haline gelmiş durumda.

Göreceli güç endeksinin (RSI) geçen Kasım’dan bu yana 50’nin üzerine çıkmaması nedeniyle ADA, satış devam ederken birçok çıkma riskiyle karşı karşıya. Satışların bu sürekli fazlalığı, ADA adı verilen token projesinin hızlı bir oranda kan kaybettiği anlamına geliyor. Alım satım faizinin önümüzdeki hafta tekrar ortadan kalkmasıyla, Cardano fiyatının 0,280 doların altına düşmesini ve RSI’nin satın almak için tersine dönmesini görmeden önce muhtemelen 0,200 dolar veya 0,075 dolara düşmesini bekleyebiliriz.

Yıl sona ererken, muhtemelen moral yükselten bir ralli olacak ve yatırımcılar yılı yüksek noktalarda bitirmekten mutlu olacaklardır. ADA yükselecek ve muhtemelen 55 günlük basit hareketli ortalama doğrultusunda kırmızı alçalan trend çizgisinde duracak. Mümkün olan en iyi yükseliş sonucu, bu alanı kırmak ve haftalık kapanış zirvesi ile 0,415 dolarlık kilit seviyeye ulaşmak olacaktır. Yatırımcılar, böyle bir durumda, rallinin bir parçası olmak için yarışacaklar ve patlayan alıcı tarafı talebi nedeniyle, fiyatın sadece iki hafta içinde 0.500 dolara ulaştığını görebiliriz.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Çin'den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Çin’de Büyüyen Sorunların Ardından Kripto Paralar Düşüşe Geçti

Çin genelinde son günlerde birçok protesto patlak verdi ve ülkenin katı COVID-19 kısıtlamalarına tepkiler artıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.