Ana Sayfa / Altcoinler / Cardano İçin Beklenen Olaya Sadece Birkaç Gün Kaldı!
Cardano İçin Beklenen Olaya Sadece Birkaç Gün Kaldı
Cardano İçin Beklenen Olaya Sadece Birkaç Gün Kaldı

Cardano İçin Beklenen Olaya Sadece Birkaç Gün Kaldı!

Son zamanlarda yatırımcısını oldukça memnun eden popüler altcoin birimlerinden birisi olan Cardano (ADA) için beklenen olaya sadece birkaç gün kalmış durumda. Shelley ana ağına geçiş yapılacağı bilinen bu güncelleme ile çok daha hızlı bir kullanım hedefleniyor. Şimdiden etkisini gösteren güncelleme için yapılan duyuruların ardından bile değerinde %10 gibi bir artış görüldü.

YouTube üzerinden bizzat Cardano kurucu ortağı Charles Hoskinson tarafından gerçekleştirilen canlı yayın ardından hareketli saatler başladı. Ana ağa geçileceğinin duyurulmasının ardından yatırımcıların Cardano alımlarını arttırdığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Yazının hazırlandığı saatlerde 0.15 dolardan işlem gören Cardano (ADA), son 24 saatte %15 değer kazanmayı başardı. Son zamanların en çok konuşulan kripto para birimlerinden biri olan ADA’nın piyasa hacmi bakımından da en değerli 6. coin olduğunu hatırlatmadan geçmeyelim. Sıralamada rakiplerini bir bir geçen Cardano’nun yükselişi halen devam etmekte.

Shelley ağına geçileceğinin 24 Temmuz tarihinde duyurulmasının ardından 5 günlük geri sayım da başlamış oldu. Kurucu ortağı olan Charles Hoskinson tarafından yapılan bu duyuruda Shelley ana ağına geçiş yapılacağı ve tamamen merkeziyetsiz bir sisteme kavuşulacağı belirtiliyor.

Daha öncesinde bu güncellemenin çok daha ileri bir tarihte olacağından bahseden topluluk yetkilileri kısa bir süre önce yazılımsal hataları tespit ettiklerini bildirdiler. Hataların tespit edilmesiyle birlikte kısa sürede ekip tarafından söz konusu hatalar çözüme kavuşturulmak amacıyla harekete geçildi. Bu sayede de güncellemenin çok daha yakın bir tarihe çekilebildiği belirtiliyor.

Kripto Para Piyasaları Toparlıyor!

Genel kripto para piyasalarında iyileşme ve artık yeşil tabloların fazlalığı dikkat çekerken Cardano için bu durumun uzun süredir devam ettiğini söyleyebiliriz. Ancak son birkaç gündür kripto para lideri Bitcoin’in de toparlamaya başlamasıyla birlikte daha hareketli günler yaşıyoruz. Yatırımcılar yaptıkları zararları karşılamaya başlarken umutlu bekleyiş ise devam ediyor. Yazının hazırlandığı saatlerde Bitcoin’in 9.700 dolar seviyelerinde olmasının bu konuda etkili olduğunu belirtmek gerek. Son 24 saat içerisinde yükselişine devam eden Bitcoin 9.707 dolardan işlem görmekte. Eğer bu noktanın üstüne doğru seyrine devam ederse yükselişin altcoinler için de bir öncü vazifesi göreceğini söyleyebiliriz.

FED Sayesinde Bitcoin Tekrardan 9.500 Dolar Seviyesinde

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Artık Twitter’dan ayrılmadan Uniswap’te işlem yapabilirsiniz

Artık Twitter’dan ayrılmadan Uniswap’te işlem yapabilirsiniz. Mask Network, Twitter kullanıcılarının platformdan ayrılmadan piyasa verilerine erişmesine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.