Ana Sayfa / Altcoinler / Cardano Vasil Hard Fork İçin Erteleme Kararı Alındı
Binance %20 İndirim
Kurumsal Yatırımcıların Sevdiği Cardano (ADA) Hızla Yükseliyor!

Cardano Vasil Hard Fork İçin Erteleme Kararı Alındı

Cardano, Vasil’in yükseltmesini dört hafta erteleme yönünde karar aldı. Bununla birlikte, yükseltmenin Temmuz ayı sonunda yapılması planlanıyor.

Cardano’nun arkasındaki geliştirme şirketi Input Output Global, Vasil güncellemesinin ağda uzun zamandır beklenen yükseltmesini erteledi. Ekip, çözülmesi gereken yedi hata olduğunu ve “test için daha fazla zaman sağlamak” istediğini söyledi.

Cardano, Vasil güncellemesini erteledi


Ağı yeni bir “Basho” çağına taşıyacak Cardano yükseltmesi ertelenmiş durumda.

Input Output Global Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Cardano’nun Vasil güncellemesinin lansman tarihinin orijinal Haziran hedef tarihinden kaydırılacağını duyurdu. IOG, “Biraz müzakereden sonra, bugün test ağında NE donanımını değiştirmek için bir teklif göndermeyi kabul ettik, böylece test etmek için daha fazla zamana ihtiyacımız var,” şeklinde konuştu. IOG, hala düzeltilecek yedi hata olduğunu, hiçbirinin ciddi olarak değerlendirilmediğini açıkladı.

Vasil hard fork, Eylül ayında Alonzo güncellemesinin piyasaya sürülmesinden bu yana Cardano için en önemli güncellemedir. Bu, Cardano’nun Goguen denilen dönemden “optimizasyon dönemi, ağ ölçeklenebilirliğini ve birlikte çalışabilirliği iyileştirme dönemi” olarak adlandırılan Basho dönemine uzun süredir planlı geçişinin bir parçası durumunda. Geçmiş sezonların ağ sözleşme seçeneklerini dağıtmaya ve uygulamaya odaklandığı yerlerde, Basho, DeFi uygulamalarını daha iyi desteklemek için Cardano’nun temel performansını iyileştirme yolunda gidiyor.

Vasil hard fork özellikle dört ana ağ geliştirmesi sunacak: CIP31, CIP32, CIP33 ve CIP40. Bu yükseltmeler, bazı Plutus komut dosyalarının mantığını geliştirecek. Bununla birlikte, işlem boyutunu küçültecek, ağ verimini artıracak ve işlem maliyetlerini düşürecektir. Hardfork’un Cardano DeFi uygulamalarının ölçeklenebilirliğine ciddi şekilde zarar veren “rekabet” sorununu da iyileştireceği umuluyor.

Haber yayın saatleri itibariyle Cardano (ADA) için 0.50 dolarlık noktadan işlem görülüyor. ADA’nın son 24 saatteki performansıysa %1 artış oldu.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

celsius network

Celsius (CEL) Bir Haftada Yüzde 300 Değerlendi

Son günlerde adından sıkça söz edilen Celsius (CEL) bir haftada %300 değer kazanmış durumda. Son …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.