Binance %20 İndirim

Cardano’da Vasil Hard Fork İle Tarih Tekerrür Edebilir! Peki Bunun Anlamı Ne?

Cardano (ADA) fiyatı Mayıs ayından bu yana 0,42-0,55 dolar aralığında işlem görüyor ve önemli bir fiyat hareketi göstermiyor. Yatırımcılar, Ethereum Merge yükseltmesi sonrasında ETH fiyatına benzer şekilde, Vasil hard forkunun sonrasında ADA fiyatının düşmesini bekliyor. Tarihsel olarak, Cardano fiyatı her hard fork’tan sonra her zaman düşmüştür. Bu da yatırımcıları korkutmakta.

Cardano (ADA) fiyat düşüşü riski altında

Ethereum, merakla beklenen Merge yükseltmesini başarıyla tamamladı ve enerji açısından verimli bir hisse kanıtı (PoS) mekanizmasına geçti. Bununla birlikte, yatırımcılar ETH pozisyonlarını tasfiye etmek için merakla beklenen olaydan yararlandıkları için yükseltmeden sonra ETH fiyatı %25 düştü. Yatırımcılar, benzer şekilde, Vasil hard fork ile ADA fiyatının düşeceğini düşünüyor. Buna ek olarak, Cardano fiyatı her zaman bir hard fork’tan önce sıçradı ve Shelley, Mary ve Alonzo dahil olmak üzere önceki hard fork’lardan sonra da düşüş yaşamaktan kaçamadı.

Cardano’nun (ADA) fiyatı, önceki hard fork’lardan önce görülen büyümeyi kaçırarak Mayıs ayından bu yana 0,42-0,55 dolar aralığında işlem görüyor. Balinaların satın alınmasına ve Fed’den fiyat artışlarına rağmen, ADA’nın fiyatı önemli bir hareket görmedi. Yatırımcılar, Cardano’nun zayıf göründüğüne ve Vasil hard fork olayından sonra daha da düşeceğine inanıyor. Buna ek olarak, ünlü analist Peter Brandt, Cardano (ADA) fiyatının grafikte “azalan üçgen” modeli oluşturduğu konusunda uyardı. Bu, teknik tablonun zayıflaması durumunda ADA fiyatının düşebileceğini gösteriyor.

Crypto Capital Venture’ın kurucusu Dan Gambardello’ya göre, yatırımcılar Cardano fiyatı “azalan bir üçgende” olduğu için her iki senaryoya da hazırlıklı olmalı. Cardano fiyatı desteği kaybederse 0,33 dolara düşebilir. Başka bir senaryoda, fiyat trend çizgisini kırarsa, 1 dolara da yükselebilir.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Dogecoin (DOGE) Kendi İçinde Yeni Bir Rekor Daha Kırdı

Dogecoin (DOGE) Fiyatında Tehlike Çanları Çalıyor! 1Ekim Analiz

Dogecoin fiyatı son dönemlerde oldukça dar bir alanda hareket ediyor. Şu anda DOGE yatırımcıları için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.