Ana Sayfa / Haberler / Changpeng Zhao Hakkında Bilmediğiniz 3 Şey

Changpeng Zhao Hakkında Bilmediğiniz 3 Şey

 

Binance platformunun kurucusu Chanpeng Zhao, dünyanın en fazla işlem hacmine sahip, en büyük kripto para borsasının Ceo’su. Peki Binance Ceo’su hakkında ne bilmiyoruz ? İşte Changpeng Zhao Hakkında Bilmediğiniz 3 Şey

Chanpeng Zhao 3 Ayda Ünlü Oldu

Binance Platformu, 1 Temmuz 2017’de kuruldu. Sadece birkaç ayda dünyanın en çok işlem hacmine sahip kripto para borsası oldu. Binance platformunun çıkarmış olduğu Binance Coin, 11 cent ile halka arz edilse de, kısa sürede bu fiyat 24 doları görmüştü. Binance Coin, ilk çıktığında 1,100 dolar gibi küçük bir miktar para yatıran biri, 240,000 dolar gibi küçük bir servetin sahibi oldu. Şuan ise Binance Coin 20 dolar bandında fiyatlanıyor.

2005 yılında Zhao Fusion Systems’ı kurmuştu. Bu sistem brokerlar için basit ve kullanışlı bir ticaret platformu idi. İlk kripto para deneyimini, 2013’te kurduğu blockchain.info ile kazandı, o yıllarda henüz Şangay’da ikamet ederken 1 milyon dolar değerindeki dairesini satıp, bitcoin için kullandı.

Daha Önce Mc Donald’s’ta çalışmıştı

Zhao, gençlik yıllarında oldukça çalışkan büyüdü, ailesi için 1980 yılında Mc Donalds’ta çalışmaya başladı. Hamburger ve patates hazırladı.


Çok Para Kazanıyor

Zhao’nun yakın zamanda büyük milyarderler arasına gireceğinden artık şüphe yok. Henüz yeni kurulmuş bir platform olmasına karşın, geçtiğimiz yıl Binance platformu tam 1 milyar dolar net kar elde etti. Binance Zhao sayesinde büyük bir kripto para borsası haline geldi ve her saniye 1,4 milyon alım satım yapılıyor.

Hakkında Çağatay Şahin Atbaş

Farklı Makaleler

Bitcoin'de Boğa Piyasası Sinyalleri | 24 Mayıs Bitcoin Analiz

Bitcoin’de Boğa Piyasası Sinyalleri | 24 Mayıs Bitcoin Analiz

Bundan tam 12 gün öncesinde gerçekleşen blok ödülü yarılanmasının ardından yatırımcılar tarafından bir sonraki hamle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.