Ana Sayfa / Haberler / Çin Blockchain Üzerine 2 Milyar Dolardan Fazla Yatırım Yapacak
çin Cumhurbaşkanı Xi

Çin Blockchain Üzerine 2 Milyar Dolardan Fazla Yatırım Yapacak

Advertisements

Çin’in blockchain’e katılımı daha da artacak. Yakın tarihli bir rapora göre, dev ülke 2023’te 2 milyar doları aşması beklenen blok zincir yatırımlarını artıracak. Haberler, Cumhurbaşkanı Xi’nin birkaç hafta önce onaylanmasının ardından Çin’e olan ilginin artması sürpriz olmamıştı.

Çin Blockchain Üzerine 2 Milyar Dolar Harcayacak

Küresel pazar istihbarat şirketi IDC kısa süre önce Çin’in blok zincirleme teknolojisine dayalı işletmeleri benimsemesinin önümüzdeki birkaç yıl içinde büyük ölçüde artacağını gösteren bir rapor yayınladı. Ülke, blok zinciri teknolojisinde yıllık harcama miktarını artırmaya hazırlanıyor ve 2023’te 2 milyar doları aşması planlanıyor. Rapordaki tahminlere göre, bu, yıllık% 65’in üzerinde bir bileşik büyüme oranı anlamına geliyor.

2019 yılında ülke, blok zincirleme çabaları için çoğunlukla bankacılık sektörünü hedeflemektedir. Ancak, perakende, imalat ve profesyonel hizmetler gibi diğer alanlarda kullanımın artmasıyla birlikte, Çin, söz konusu sektörler için de değişiklik yapmaya ve daha fazla finansman ayırmaya hazırdır.

IDC’de yapılan bir araştırmaya göre, bu resmi tanıma blockchain uygulamasını daha da zorlayacak.

Çin ve Blockchain

Çin, konu Blockchain’e geldiğinde biraz çelişkili tarihe sahip. 2017 yılında yapılan yasaklar sonucunda büyük kripto para borsası Binance ofisini Çin’den Malta’ya taşımak zorunda kaldı.

Bununla birlikte, Başkan Xi Jinping’in gelecekteki Çin’in Blockchain’e katılımını açıkladığında , geçen ay her şey değişti . Jinping’e göre, “Blockchain sektöründeki yatırımları arttırmalı, kritik teknik sorunları çözmeli, Blockchain ve endüstriyel yeniliklerin gelişimini hızlandırmalıyız.”

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Kripto Para Madencilik Botnet’i “Lemon Duck” Yayılıyor!

Advertisements Kripto Para Madencilik Botnet’i “Lemon Duck” Yayılıyor! Yeni bir kripto para madenciliği botneti internette …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.