Ana Sayfa / Haberler / Çin Merkez Bankasından Dijital Para Açıklaması
çin merkez bankasından kripto para açıklaması
çin merkez bankasından kripto para açıklaması

Çin Merkez Bankasından Dijital Para Açıklaması

Dijital para birimlerinin özellikle madencilik kısmına hiç sıcak bakmayan Çin hükümetinden yakın zamanda çıkarmayı planladıkları dijital para hakkında açıklama geldi. Daha öncesinde Facebook’un çıkarmayı planladığı Libra adlı girişimin öncesinde çıkarılacak denilen resmi kripto para birimi ileri bir tarihe atılmış gibi görünüyor.

“Çin’in dijital parayı araştırma ve geliştirme süreci oldukça olumlu gitti fakat ülkenin parayı piyasaya sürmek için henüz bir tarihi yok.” şeklinde yapılan açıklama, proje için biraz daha beklememiz gerektiğini gösteriyor.

Kripto Para Madencileri İçin Cennet Ülke Portekiz

Çelişkili Açıklamalar Yapılıyor

Yazının başında da bahsettiğimiz gibi projenin Libra’dan önce hayata geçirileceği yönünde yapılan açıklamalardan sonra şimdi de yetkililer tarafından projenin daha ileri bir tarihe atıldığını görüyoruz.

Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamalardan elde edilen sonuca göre kripto para girişimi  2020 yılının sonlarına doğru veya 2021 yılı içerisinde gerçekleşecek gibi görünüyor.

İçinde bulunduğumuz yıl birçok ülke kendi dijital para hedefine biraz daha yaklaşırken Çin’in bunu ertelemesinin arkasında bir sebep olsa gerek. Ülkemizden ve diğer ülkelerden de dijital para hamleleri görmememiz için hiçbir sebep yok diyebiliriz.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Bitcoin'de Boğa Piyasası Sinyalleri | 24 Mayıs Bitcoin Analiz

Bitcoin’de Boğa Piyasası Sinyalleri | 24 Mayıs Bitcoin Analiz

Bundan tam 12 gün öncesinde gerçekleşen blok ödülü yarılanmasının ardından yatırımcılar tarafından bir sonraki hamle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.