Ana Sayfa / Haberler / Çin, Online Kripto Para Dersleri Veriyor
Çin, Online Kripto Para Dersleri Veriyor
Çin, Online Kripto Para Dersleri Veriyor

Çin, Online Kripto Para Dersleri Veriyor

Çin, ülkedeki kripto para bilincini arttırmak için online kripto para dersleri veriyor. Çin Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Mu Changchun, ülkedeki vatandaşların bu konuda bilinçlendirilmesi için bir projeye imza attı. Özellikle Libra projesi ve diğer kripto para birimleri hakkında insanların başlangıç seviyesinde de olsa bilgilendirilmesi hedefleniyor. Çin’de popüler bir eğitim uygulaması olan De Dao üzerinden bu eğitime erişmek oldukça basit. Bu eğitim üzerinden Çin Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Mu Changchun tarafından bizzat anlatılan kripto para konularına erişmek mümkün.

Sadece 3 dolar verilerek alınan Technology Finance Frontier eğitiminde kripto paralar hakkında birçok farklı konuya değinilmiş durumda. Bu sayede halkın gelecek teknolojiler hakkında bilgi sahibi olması hedefleniyor.  Eğitimin de direkt olarak Çin Merkez Bankası Başkan Yardımcısı tarafından veriliyor olması dikkat çekici bir diğer konu. Bu hareket Çin’in kripto paralar ve blockchain teknolojisine olan ilgisini bir kez daha gün yüzüne çıkarmış oldu. Özellikle hükümetin kısa süre sonra çıkartmayı planladığı ulusal kripto para projesinin alt yapı hazırlığı olarak da yorumlanıyor. Bu sayede kripto para projesi hayata geçirildiğinde halkın bilgilenmiş olması hedefleniyor. Videoları izledikten sonra değerlendirme yapan bir kişinin yorumu ise şu şekilde oldu:

“Bu kadar az bir para karşılığında Çin Merkez Bankası Başkan Yardımcısı’nı dinlemek gerçekten çok nadir bir fırsat. Mu Changchun’a insanlara en doğru bilgileri aktarabilmek için bu kadar zahmet verdiği için çok teşekkürler.”

Sürekli olarak kendisini kripto paralar ve blockchain konusunda geliştiren Çin, geleceğe de yatırım yapıyor diyebiliriz. Geleceğin teknolojisi olarak görülen bu ikili sayesinde birçok finansal konuda alışılmışın dışında bir düzene geçebiliriz.

Riot Games Kurucusu Kripto Paralarla Dolandırıldı

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Usta Analist Altcoin Tahmini İle Umutlandırdı

Usta Analist Altcoin Tahmini İle Dikkatleri Üzerine Çekti

Uzun bir süredir analizleri ile ün salmış usta analist Benjamin Blunts (@SmartContracter), altcoin tahmini ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.