Ana Sayfa / Haberler / Çin Yasakladı, Dijital Para Borsası Çöktü

Çin Yasakladı, Dijital Para Borsası Çöktü

Advertisements

Bitcoin (BTC), 6 Şubat Salı günü son ayların en düşük seviyesine gerileyerek Kasım 2017 ortasından bu yana ilk kez 7000 doların altına kadar düştü.

BTC son 30 gün içinde yaklaşık yüzde 60, son 24 saat içindeyse değerinden en az yüzde 23 kaybederek, Salı günü an itibariyle 6.246 dolara kadar geriledi.

bitcoin-fiyat-endeksi

Bitcoin’in sert düşüşü, altcoin fiyatlarını da olumsuz etkiledi ve alt coinler genel olarak son 24 saat içinde yüzde 31’e kadar değer kaybı yaşadı. Ethereum (ETH) yaklaşık yüzde 27’lik bir düşüş yaşarken, Bitcoin Cash (BCH) ve NEO sırasıyla yüzde 28 ve yüzde 32 oranında geriledi.

ABD Bankacılık Kuruluşlarından ve Çin’den Gelen Yasaklama Haberleri Piyasada Şok Etkisi Yarattı

Kripto para birimi pazarında yaşanan bu düşüş büyük olasılıkla Çin’den gelen son haberlerden kaynaklanıyor çünkü tüm yabancı kripto para borsaları Çin Halk Bankası (PBoC) tarafından yasaklanacak. Aynı zamanda ABD’li dev bankacılık kuruluşlarından JPMorgan Chase, Bank of America ve Citigroup, cuma günü yaptıkları açıklamada kripto paralardaki volatilite ve risk nedeniyle müşterilerinin kredi kartlarıyla kripto para alımına izin vermeyeceklerini duyurmuştu.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

PrimeXBT Baş Analisti Kim Chua: BTC Neden Teşvik Haberlerine Rağmen Yeni Bir Yükseliş Yapmıyor

Advertisements Kripto için iyi bir yıl oldu, BTC, 2017’de yapılan 19.700 $ ‘lık önceki tüm …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.