Binance %20 İndirim
Çin'den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Çin’de Büyüyen Sorunların Ardından Kripto Paralar Düşüşe Geçti

Çin genelinde son günlerde birçok protesto patlak verdi ve ülkenin katı COVID-19 kısıtlamalarına tepkiler artıyor. Geçen hafta Foxconn’un iPhone fabrikasında meydana gelen olaylar ülke çapında daha fazla tepkiye yol açtı. 28 Kasım Pazartesi günü itibariyle de, küresel piyasalar yatırımcı endişeleri nedeniyle baskı altına girmiş durumda. Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin neredeyse %3 düşerek 16.200 dolardan işlem görüyor. Öte yandan, Ethereum (ETH), BNB, XRP, Polygon (MATIC) gibi projelerin tümü %4-8 oranında değer kaybetmiş durumda.

Çin’deki son sorunlar, FTX kripto borsasının bu ayki çöküşünden zaten endişe duyan kripto piyasalarındaki zayıflığı büyütebilir. Geçen ay boyunca, Bitcoin ve daha geniş kripto alanı %20’den fazla düşmüştü. Olaylar bir süre daha devam ederse tablo daha da kötüleşebilir.

Kripto piyasasında bugünkü düşüş, Asya hisse senetleri ve ABD hisse senedi vadeli işlemlerinde bir düzeltme izledi. Moody’s Analytics Inc.’in baş ekonomisti Katrina Ell, Bloomberg ile yaptığı bir röportajda şunları söyledi: “Çin’deki risk, Pekin’in devam eden Covid-sıfır hareketlilik sınırlama politikasının iç talebi istikrara kavuşturmanın önünde bir engel oluşturmasıdır.”

Belirtildiği gibi, Bitcoin bu Kasım ayında zaten %20 düşmüş durumda. Bu, BTC’nin Haziran 2022’den bu yana en kötü aylık performansı. Aynı zamanda Bitcoin tarihinin bugüne kadarki en kötü Kasım ayına da işaret ediyor. Tüm bunlarla, başka bir büyük çöküş tetikleyicisinin Bitcoin’i 5.000 dolara düşürebileceğine dair endişeler artmakta.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Bir Haftada 2 Kat Değerlenen CRO Artmaya Devam Edecek mi?

Dünya Kupası’na Sponsor Olan CRO’nun Fiyatı Artacak mı?

Crypto.com platformuna ait olan Cronos (CRO), önde gelen kripto para birimlerinin çoğunun Noel sezonu rallileri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.