Ana Sayfa / Haberler / Çin’deki Kripto Para Borsaları Kapatılıyor
Çin'de kripto para borsaları kapatılıyor
Çin'de kripto para borsaları kapatılıyor

Çin’deki Kripto Para Borsaları Kapatılıyor

Advertisements

Kripto paralar konusunda devasa hacimlere ulaşan Çin’deki kripto para borsaları kapatılıyor. Bunlar her ne kadar birbirleri ile çelişen durumlar olsa da Çin’deki kripto para borsalarına karşı bir savaş başlatılmış durumda. Pekin hükümetinin bu ay içerisinde en az 5 Çinli kripto para borsasını kapattığı ya da faaliyetlerini bir süre durdurduğu belirtildi. Çin’de ünlü olan Kripto para borsası Bitsoda, 23 Kasım tarihinde kullanıcıları için paylaştılığı bildiride, hizmetlerini sonlandırdığını belirtti. Hakkında soruşturma başlatılan bir diğer firma Akdex de, 24 Kasım itibarıyla kapanma sürecine girdiğini açıkladı. Idax da hükümet tarafından uygulanan politikalar sonucunda kapanmaya gideceğini belirtti. Geçtiğimiz ay da yine Çin’deki kripto para borsaları bir incelemeye tutulmuştu. Geçen ay incelenen birçok borsa için bir ay sonra kapatma yada bir süre askıya alma gibi sonuçlar doğduğu belirtildi. Büyük bir kripto para yatırımcısı topluluğuna ev sahipliği yapan Çin’in bu hamlesi şaşırttı.

Los Angeles merkezli varlık yöneticisi Arca’nın araştırma sorumlu Katie Talati gazetecilere olay hakkında şu şekilde açıklama yaptı:

“Görünüşe göre Çin, sınırları dahilindeki diğer her şey gibi borsaları, madencileri ve varlık sahipleri de dahil olmak üzere kripto pazarındaki tüm unsurları daha sıkı biçimde kontrol edilmesi gerektiğini düşünüyor.”

Benzeri bir faaliyeti kısa süre önce hayata geçiren Japonya’nın Çin tarafından örnek alındığı belirtiliyor. Bu sayede ülkedeki kripto para faaliyetlerinin kontrol altında tutulması hedeflenmekte. Kapatılacak olan kripto para borsalarında bulunan varlıkların başka ortamlara aktarılması için kullanıcılara kısıtlı bir süre verilecek. Bu süreç içerisinde söz konusu kripto para borsasında varlığı bulunan kişilerin varlıklarını geri çekmesi gerekiyor.

Alman Bankalar Kripto Para Saklama Hizmeti Sunabilecek

https://akdex.io/

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Rus Şirketi Kuzey Kutuplarda Bitcoin Madencilik Tesisi Kuruyor

Advertisements Rus Şirketi Kuzey Kutuplarda Bitcoin Madencilik Tesisi Kuruyor. hab Kuzey Kutup Dairesi’nin üzerindeki yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.