Ana Sayfa / Haberler / Çin’den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor
Binance %20 İndirim
Çin'den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Çin’den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Resmi Çin ulusal haber medyası, okuyucuları kripto para birimine yatırım yapmalarını ve kullanmalarını önlemek için Bitcoin‘in sıfıra gidebileceği konusunda uyardı.

Bitcoin fiyatı sıfıra gidebilir uyarısı

Çin hükümeti, kripto para yatırımcılarını Bitcoin fiyatlarının “sıfıra gideceği” konusunda uyararak kripto pazarındaki şiddetli düşüşü hedef gösterdi..

South China Morning Post 22 Haziran’da Çin’in ulusal haber ajansı Economic Daily’nin vatandaşların kripto para kullanmasını önlemek için piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi hakkında uyarılar yayınladığını bildirdi.

The Economic Daily, Batı’nın, Bitcoin’deki değişime katkıda bulunan “önemli bir dış faktör” olduğunu söylediği ve “manipülasyon ve sahte teknolojik kavramlarla dolu” oldukça borçlu bir pazar yaratmaktan suçlu olduğunu bildirdi.

The Economic Daily ayrıca, “Bitcoin bir dizi dijital koddur ve getirisi esas olarak düşük fiyatlardan alım ve yüksek fiyatlardan satıştan gelir.” dedi.

DeMark Analytics kurucusu ve CEO’su Tom DeMark ise Pazartesi günü Marketwatch’a verdiği röportajda, BTC Kasım ayının en yüksek seviyesinden %50’nin altına düştüğü için kripto piyasasının uzun vadeli bir fiyat düşüşü ile uyumlu olduğuna inandığını söyledi.

DeMark, ayrıca önümüzdeki aylarda 40 bin doları geri getirme ihtimalinin hala var olduğunu belirtti. Bu da, önümüzdeki aylarda %50-56’lık bir toparlanma olasılığını ortaya atmakta. Bununla birlikte Bitcoin’in 40.000 – 45.000 dolar seviyelerine döneceğini tekrardan görebiliriz .


Pekin’in uyarılarının aksine, İngiltere Merkez Bankası (BOE), ayı piyasası sırasında kripto alanında servet oluşturma ihtimalinin yukarı yönlü potansiyeline bakmaya başlıyor.

BOE Başkan Yardımcısı Jon Cunliffe 22 Haziran’da Bloomberg’e, mevcut gerilemede dalgalanmaya devam eden kripto şirketlerinin, işler tersine döndükçe sektördeki “baskın oyuncular” olabileceğini söyledi.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

ebay knownorigin nft pazaryeri

EBay, NFT Pazaryeri KnownOrigin’i Satın Aldı

E-ticaret devi eBay (EBAY), Çarşamba günkü basın açıklamasına göre, İngiltere merkezli KnownOrigin’i satın alarak NFT …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.