Ana Sayfa / Haberler / Çin’li Alibaba: ‘P2P Platformu Kripto Para Madenciliğine Uygun Değil’
alibaba-ekspress

Çin’li Alibaba: ‘P2P Platformu Kripto Para Madenciliğine Uygun Değil’

Advertisements

Çin’in e-ticaret devi Alibaba’nın geçtiğimiz günlerde çıkan haberlerde kendi kripto para madenciliği platformunu başlattığı iddiaları üzerine şirket, 16 Ocak Salı günü yaptığı açıklamada, platformunun sanal para birimleri veya madencilikle ilgili olmadığını duyuran bildiri yayınladı.

Mikroblog platformu Weibo’da yayınlanan resmi bildiriye göre, Alibaba’nın geçtiğimiz günlerde başlattığı ‘P2P Nodes’ adlı platformun kripto para veya madencilikle ilgilisi olmadığı açıklandı.

Açıklamada, platformun kullanıcıların kullanılmayan geniş bant bağlantılarını birbirleri ile paylaşarak ağ hızını arttırmasını sağlamak için tasarlanan Alibaba Cloud tarafından sağlanan peer-to-peer (P2P) aslında İçerik Dağıtım Ağı (CDN) hizmeti olduğu bildirildi.

P2P Nodes, ağdaki verileri doğrulayan kullanıcılara hediye puanlar veriyor. Bu, Bitcoin madencilerinin blokları doğrulaması sonucunda Bitcoin ile ödüllendirilmesi sistemine benzer bir kavram. Ancak Alibaba’nın açıklamasına göre, P2P Nodes kripto tabanlı değil, bir para birimi olarak işlev görmüyor ve yalnızca platformun kendi hediyelik eşya dükkanında kullanılabilecek.

Şirketin açıklamasında ayrıca şöyle ayrıntılar mevuct:

“Alibaba Cloud şimdiye dek Bitcoin benzeri bir sanal para birimi çıkarmadığını ve herhangi bir kripto madencilik platformuna ev sahipliği yapmayacağını tekrar ediyoruz.”

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Arjantin'de Devlete Bağlı Kurumdan Bitcoin İle Fidye İstediler

Arjantin’de Devlete Bağlı Kurumdan Bitcoin İle Fidye İstediler

Advertisements Bitcoin ile fidye olaylarının arttığı şu günlerde şimdi de Arjantin’de devlete bağlı kurumdan Bitcoin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.