Ana Sayfa / Haberler / Çin’in Kripto Parası 3 Ay İçerisinde Çıkabilir!
Çin'in Kripto Parası 3 Ay İçerisinde Çıkabilir!
Çin'in Kripto Parası 3 Ay İçerisinde Çıkabilir!

Çin’in Kripto Parası 3 Ay İçerisinde Çıkabilir!

Uzun bir süredir kripto paralar üzerine çeşitli çalışmalar yapan Çin’in kripto parası 3 ay içerisinde çıkabilir. Elektronik üreticisi Foxconn’un özel sermaye şirketi HCM Capital’in kurucu ortağı Jack Lee, Çin Merkez Bankası tarafından geliştirilen resmi dijital para biriminin (CBDC) hazır olduğunu ve kısa bir süre sonra piyasaya sürülmesini beklediğini dile getirdi. Çin’in hali hazırda nakit hareketlerini seri numaraları üzerinden takip ettiği biliniyor. Bu hamle ile birlikte kripto para sistemi üzerinden takip gerçekleştirilerek çok daha verimli bir sürece geçebilir. Kripto para dünyasında hatırı sayılır bir yerde olan Jack Lee, Çin’in kripto para hamlesini uzun bir süredir takip ettiğini bildirmişti. Bu gelişme onu ve neredeyse tüm kripto para severleri heyecanlandırmaya yetti.

Çin’in Kripto Parası Sektörü Hareketlendirebilir

Kripto paralara yoğunlaşan Çin’de bu gelişmeler devam ederken İsviçre Uluslararası Finans Sekreteri Daniela Stoffel, yapmış olduğu bir konuşmada şu sözlerle dikkat çekti:

“Baskı bir süredir devam ediyor. Diğer hükümetler, bu hamlenin gerçeğe dönüştüğünü ve elektronik para birimi hakkında öne sürülen soruların ve zorlukların artık gerçek olduğunu fark ediyorlar. Bu projenin, küresel bazda alınacak kararlara daha fazla ivme kazandıracağını umuyorum.”

Yapmış olduğu bu açıklamalara ek olarak kripto paraların beraberinde bazı sorunları da getirdiğine dikkat çekti. Bu sorunların en başında gelen de takip edilememek oluyor. Birçok hükümetin kripto paralara tepki gösterme sebebi olan bu duruma bir an önce çözüm bulunması gerektiği konuşulmakta. Özellikle Amerika’da Facebook tarafından çıkartılması beklenen Libra projesinin de bu tarz sorunlar yüzünden yavaşladığını söyleyebiliriz. Facebook’un kara para aklama veya para kaçırma gibi olaylara dolaylı da olsa Libra sayesinde aracı olabileceğini düşünen yetkililer Libra projesine bu yüzden tepkili olduklarını dile getirmişlerdi.

Kripto Para Sektöründe Çalışacak Kişi Bulunamıyor

 

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Bugün Yaptıkları Çıkışlar İle Dikkat Çeken 3 Altcoin Birimi

Bugün Yaptığı Çıkış İle Dikkat Çeken 3 Altcoin Birimi

Bitcoin piyasasında işler halen durgun ilerlerken altcoin piyasaları onun aksine son 24 saat içerisinde oldukça …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.