Ana Sayfa / Altcoinler / Çin’in Ulusal Blockchain Projesine Polkadot Desteği Ekleniyor
blockchain haberleri

Çin’in Ulusal Blockchain Projesine Polkadot Desteği Ekleniyor

Advertisements

Çin’in Ulusal Blockchain Projesine Polkadot Desteği Ekleniyor.

Çin hükümeti tarafından desteklenen blok zinciri girişimi, Blockchain Hizmet Ağı veya BSN, bir başka büyük blok zinciri protokolü için destek sunduğunu duyurdu. 26 Kasım’daki duyuruda; Polkadot (DOT), Oasis ve Bityaun’u 30 Kasım’da ekosisteme entegre edileceği açıklandı.

Polkadot’un blok zinciri protokolü, birden çok özel blok zincirini tek bir birleşik ağa bağlamak için tasarlanmıştır. Polkadot aynı zamanda birden fazla zincir üzerinde çok sayıda işlemin paralel olarak işlenmesini sağlayarak ağ kapasitesine başka bir seviye getiren bir ağdır. Oasis, özel ve ölçeklenebilir merkezi olmayan finans araçları konusunda uzmanlaşırken; Bityuan, Çinli şirketler için bir blockchain çözümleri sağlayıcısıdır.

Red Date Technology CEO’su ve BSN Geliştirme Derneği’nin yönetici direktörü Yifan He, Bityuan çerçevesinin Çin’de giderek daha popüler hale geldiğini söyledi:

“BİTYUAN ÇERÇEVESİ ÜZERİNE İNŞA EDİLEN TİCARİ KULLANIM DURUMLARININ ÇİN’DE SON ZAMANLARDA ARTTIĞINI GÖRÜYORUM. BU ENTEGRASYONLA BSN’NİN GELİŞTİRİCİLERİ; KURUMSAL TABANLI VE TİCARİ ODAKLI DAPP’LER OLUŞTURMA KONUSUNDA HEYECANLANDIRACAĞINA İNANIYORUM.”

Daha önce pek çok popüler blockchain ağı entegre edilmişti

Bu son blokchain ağlarının ilavesi, BSN ağı tarafından desteklenen üçüncü blok zinciri protokolleri grubunu temsil ediyor. 2019’da denemesi yapılan BSN, Ethereum ve EOS dahil olmak üzere ilk blok zincirini Ağustos 2020’de entegre etti ve Algorand gibi diğer ağlar ikinci partinin bir parçası olarak geldi.

Yeni blok zinciri protokollerinin entegrasyonu; küresel geliştiricilerin BSN’nin küresel halka açık şehir node’ları ve portalları aracılığıyla belirli bir ağa erişmesine izin veriyor. BSN International’da kendi izinli zincirlerini dağıtmak ve yönetmek için geliştiriciler, resmi web sitesinde bir hesap oluşturabiliyor.

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

Ripple Yöneticilerinden Ethereum, Altcoin ve Kripto Para Tahminleri

Advertisements Ripple Yöneticilerinden Ethereum, Altcoin ve Kripto Para Tahminleri Ripple (XRP)’ın üst düzey yöneticileri, 2021 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.