Ana Sayfa / Haberler / Çinli kullanıcılar defi’nin peşinden koşarken borsalar zarar görüyor
Çin'in DeFi'ye olan talebi artıyor, yerel borsaların mahsul tarımı protokollerine yönelik geri çekilmelerin ağırlığı altında mücadele ettiği bildiriliyor.

Çinli kullanıcılar defi’nin peşinden koşarken borsalar zarar görüyor

Çinli kullanıcılar defi’nin peşinden koşarken borsalar zarar görüyor

Merkezi olmayan finans ( DeFi ) sektöründe kilitlenen toplam değerden 2 milyar doları hızla silen yakın zamandaki satışa rağmen , Çin’in DeFi talebinin arttığı görülüyor.Çin’in popüler sosyal medya platformu WeChat’te ‘DeFi’ için günlük aramalar, 2 Eylül’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 900.000’e yükseldi ve bu da önceki rekor olan 500.000’i neredeyse ikiye katladı.

7 Eylül’de Çinli gazeteci Colin Wu , fonları DeFi protokollerine dönüştürmek isteyen müşterilerin toptan çekilmesinin ortasında birçok yerel borsada likidite sorunları yaşadığını bildirdi .

Wu, Ethereum ( ETH ) fiyatındaki son düşüşü satın alan birçok Çinli tüccarın , varlıklarını mahsul tarımı için merkezi olmayan borsalara ( DEX ) transfer etmek için hızla hareket ettiğini gösteren grafikler yayınladı .

Buna cevaben, birçok borsanın para çekme hizmetlerini askıya aldığını, gerilimi tırmandırdığını ve popüler bir “madeni para çekme kampanyasının” ortaya çıkmasına yol açtığını bildirdi:

Wu, Çin borsaları arasında “çılgın” DeFi paralarının artan yaygınlığının, sermayenin merkezi olmayan borsalara göçünü önlemeyi amaçlayan savunma amaçlı bir önlem olduğunu düşünüyordu.

Yükselen yerel ilginin kanıtlarına ek olarak, Çinli kripto muhabiri ‘Molly’ 2 Eylül’de, DeFi’nin nihayet bir “çiftçilik fonu” oluşturmak için fonları bir araya getiren yerel yatırımcıları yakalamaya başladığını tweetledi ve “birçok insan planlıyor kendi projeleri. “

WeChat aramalarındaki rekor artış, DeFi Pulse’a göre 2 Eylül’de 9,5 milyar dolardan 6 Eylül’de kabaca 7,5 milyar dolara düşen DeFi sektöründe kilitlenen varlıkların toplam değeri için yakın zamanda tüm zamanların en yüksek seviyesine denk geldi. WeChat’te ‘DeFi’ aramaları da aynı dönemde 450.000’e düştü.

Bu yazı itibariyle DeFi sektörü 8.1 milyar dolara sahip. Uniswap, 1.57 milyar dolar ile en üst sırada yer alan protokoldür, onu 1.37 milyar dolar ile Aave ve 1.29 milyar dolar ile MakerDAO izliyor.

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

Nvidia RTX 3080 ile Bitcoin madenciliği yapılabilir mi?

Nvidia RTX 3080 ile Bitcoin madenciliği yapılabilir mi? Nvidia, RTX serisi ekran kartlarının yeni jenerasyonunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.