Ana Sayfa / Bitcoin / Çinli madencilik devi Canaan, 10 milyon dolarlık hisse geri alımını açıkladı
Binance %20 İndirim

Çinli madencilik devi Canaan, 10 milyon dolarlık hisse geri alımını açıkladı

Çinli madencilik devi Canaan, 10 milyon dolarlık hisse geri alımını açıkladı

Çin’in en büyük kripto para madencilik şirketi olan Canaan, yakında 10 milyon dolarlık bir hisse geri satın alma programı başlatacak.8 Eylül’de Nasdaq borsasında kote edilmiş şirket , yönetim kurulunun, Amerikan depo hisselerinin veya ADS’lerin 10 milyon dolara kadar değerinde geri satın alınması için bir hisse geri satın alma programı yetkilendirdiğini resmen açıkladı .

Duyuruya göre Canaan, 22 Eylül’den itibaren 12 ay içinde 15 adet A sınıfı adi hisse senedi ve / veya A grubu adi hisseyi geri satın alacak.Firmanın yöneticileri, hisse geri satın alma programı kapsamında, madencilik devinin ADS’lerini “zaman zaman” açık piyasa işlemleri yoluyla geçerli piyasa fiyatlarında, özel pazarlıklı işlemlerle, blok alım satımlarla veya bunların herhangi bir kombinasyonuyla geri satın alma yetkisine sahip olduğunu söyledi.

Hisse geri alımı

Canaan temsilcileri, geri satın alma işlemlerinin 1934 tarihli Menkul Kıymetler Borsası Yasası uyarınca 10b5-1 Kuralına ve / veya 10b-18 Kuralına uygun olarak yürütüleceğini söyledi. Geri satın alınan ADS’lerin sayısı ve geri satın alma programı birkaç faktöre bağlı olacaktır. Şirketin temsilcileri, fiyat, ticaret hacmi, genel piyasa koşulları ve ayrıca Canaan  işletme sermayesi gereksinimleri ve genel iş koşulları gibi konularda, şirketin temsilcilerine dikkat çekti.

Hisse geri alımı olarak da bilinen hisse geri alımı, bir şirketin kendi hisselerini piyasadan geri alma kararıdır . Şirketler genellikle mali tablolarını iyileştirmek için hisse senetlerinin değerini artırmak için hisse senetlerini geri alırlar.

Merkezi Çin’de bulunan Canaan, bir Amerika Birleşik Devletleri borsasında listelenen ilk kripto para birimi madenciliği şirketidir . Kasım 2019’da Canaan, büyük borsası Nasdaq’ta ilk halka arz gerçekleştirdi ve her biri 9 $ karşılığında 10.000.000 hisse artırarak 90 milyon $ ‘lık artış gerçekleştirdi ; bu, ilk başta beklenenden % 75 daha azdı.

Canaan’ın hisseleri Nasdaq’ta listelendiğinden bu yana büyük bir düşüş yaşadı ve hisseleri hiçbir zaman 9 doların üzerine çıkmadı. Mart 2020’de CAN hissesi, yatırımcıların firmaya karşı toplu dava açmasının ardından 3 doların altına düştü. Dava, Kenan’ın mali sağlığı konusunda yanıltıcı açıklamalarda bulunmasını şart koştu .

Nasdaq’ın verilerine göre, Mayıs 2020’de 6 dolara kadar toparlandıktan sonra, Kenan hisse senetleri art arda birkaç satış gördü ve hisse senedi fiyatını 4 Eylül’de 1,9 dolara kadar düşürdü .

CAN tüm zamanların fiyat tablosu

CAN tüm zamanların fiyat tablosu. Kaynak: Nasdaq

Canaan’ın hisse geri satın alma planları, şirketin işindeki sözde iyileştirmelerin ortasında ortaya çıkıyor. Ağustos ayının sonlarında Canaan , denetlenmemiş mali 2020 Q2 sonuçlarını açıkladı ve hem yıllık hem de çeyrek bazda brüt kârda büyüme bildirdi. Şirket ayrıca , 2019’un 2. çeyreğinde 263 milyon Çinli renminbi’den (38 milyon $) net zararını 2020’nin 2. çeyreğinde 16.8 milyon renminbi’ye (2.4 milyon $) düşürdü .

Hakkında Hasan

Farklı Makaleler

Bitcoin Tarihindeki Rekor Zararlardan Biri Yaşandı

Kripto para piyasalarında yaşanan son büyük düşüşlerle birlikte tarihi bir rekor zararın da oluştuğu ortaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.