Binance %20 İndirim
cloudflare

Cloudflare, Ethereum Merge ve Testnet İçin Desteğini Açıkladı

İçerik dağıtım ağı ve DDOS koruma şirketi olan Cloudflare, Ethereum Merge desteğini ve Ethereum ağ geçitlerinde Sepolia ve Goerli test ağlarını desteklediklerini duyurdu. İnternet altyapısı devi Cloudflare’nin Merge desteği, kullanıcıların ve cihazların Ethereum ağına erişmesine izin verdiği için çok önemli görülüyor.

Cloudflare Ethereum Gateway, Sepolia ve Goerli Testnet’lerini ve entegrasyonlarını destekleyecek

Cloudflare, %80 pazar payı ile en büyük internet altyapı şirketi konumunda. FTX, KuCoin, Kraken, Coinbase, WazirX, eToro, CoinMarketCap, Coingecko, Nexo ve diğerleri dahil çoğu kripto platformu, internete bağlanmak için Cloudflare kullanmaktalar.

13 Eylül’de Cloudflare, Ethereum ağında Ethereum Merge desteğini duyurdu. Cloudflare’nin Ethereum ağ geçidi artık Sepolia ve Goerli test ağlarını da destekleyecek. Kullanıcılar, merkezi olmayan uygulamaları (DApp’ler) test etmek ve geliştirmek ve ayrıca ağ yükseltmelerini test etmek için Merge test ağlarını kullanabilir olacaklar. Konu hakkında ve Ethereum Gateway için yapılan açıklama ise şu şekilde:

“Ethereum Gateway, her müşterinin kendi özel düğümünü çalıştırmadan Ethereum ağı ile etkileşime girmesine izin verir.”

Cloudflare’nin Testnet desteği, Ethereum Mainnet’te dağıtım için değişikliklerin uygulanmasının güvenilirliğini, fizibilitesini ve güvenliğini sağlayacak. Ayrıca Cloudflare, Ethereum ekosistemini desteklemek için çalışan Rinkeby’nin geri çekildiğini de duyurdu. Rinkeby test ağı desteği, Ethereum Vakfı tarafından belirlenen zamana göre 15 Ocak 2023’te sona erecek. Ek olarak, Ethereum Vakfı, kullanıcıları ve geliştiricileri Goerli veya Sepolia test ağlarına geçmeleri konusunda bilgilendirdi. Ethereum test ağları Merge Kiln, Ropsten ve Rinkeby yakında hizmet dışı bırakılacak ve kapatılacak.

Ethereum istemcileri ve geliştiricileri PoS için hazır

Ethereum Foundation’ın Merge izleyicisine göre, Ethereum Merge 15 Eylül’de 04:00 UTC’de planlanıyor. Düğümlerin neredeyse %85’i Ethereum istemcisinin en son sürümüne yükseltilmiş durumda. Şu anda benim için yaklaşık 5.000 blok kaldı. Ethereum, hisse kanıtı (PoS) konsensüsüne geçtikçe madenciler gücünü yitirecek. Haberimizin hazırlandığı sırada, Ethereum (ETH) fiyatı son 24 saatte yaklaşık %6 düşüşle 1.609 dolardan işlem görüyor.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Dogecoin (DOGE) Kendi İçinde Yeni Bir Rekor Daha Kırdı

Dogecoin (DOGE) Fiyatında Tehlike Çanları Çalıyor! 1Ekim Analiz

Dogecoin fiyatı son dönemlerde oldukça dar bir alanda hareket ediyor. Şu anda DOGE yatırımcıları için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.