Ana Sayfa / Haberler / Coca Cola Otomatları Artık Bitcoin İle Ödeme Kabul Edecek
Coca Cola Otomatları Artık Bitcoin İle Ödeme Kabul Edecek
Coca Cola Otomatları Artık Bitcoin İle Ödeme Kabul Edecek

Coca Cola Otomatları Artık Bitcoin İle Ödeme Kabul Edecek

Advertisements

Centrapay ile ortaklık içerisinde olan Asya Pasifik meşrubat distribütörü Coca-Cola Amatil tarafından alınan karara göre içecek otomatları artık Bitcoin ile ödeme kabul edecek. Kendi bünyesinde barındırdığı 2 bin civarı otomata bu sistemi entegre etmek isteyen Coca-Cola Amatil, müşterilerin kripto para ile ödeme yapmalarına imkan sağlayacak.

Duyuruya göre müşteriler, QR kod aracılığı ile Bitcoin veya belirlenen kripto paralar üzerinden kolayca ödeme yapabilecekler. Ancak QR kod ile içecek almak isteyen kişilerin Sylo Smart Wallet isimli cüzdan uygulamasını kullanmaları gerekiyor. Bu sayede uygulama üzerinden taranacak QR kodlar ile kolayca Coca-Cola alınabilecek. Bünyesinde birçok kripto para için destek barındıran Sylo Smart Wallet isimli uygulama da anlaşma ile birlikte daha fazla kullanıcıya erişmeyi hedefliyor.

Centrapay CEO’su Jerome Faury tarafından yapılan açıklamalarda özellikle de corona virüsü tehlikesini yaşadığımız şu günlerde bu sistemin işe yarayacağına dikkat çekildi. Temassız ödeme imkanı sayesinde insanların daha hijyenik bir şekilde içeceklerine ulaşmaları hedefleniyor.

Bulunduğu ülkelerdeki nüfuslara bakıldığında toplamda 270 milyon civarında müşteriye ulaşan Coca-Cola Amatil de anlaşmadan umutlu. Bu anlaşma sayesinde insanların daha sağlıklı bir şekilde içeceklerini almaları hedefleniyor. Ayrıca kripto paralara ilgili olduğu bilinen Asya ülkelerinde hayata geçirilen bu uygulama sayesinde satışların da artacağı düşünülmekte. Anlaşmanın ortağı konumunda olan Centrapay tarafından yapılan bir açıklama ise şu şekilde:

Avustralya ve Yeni Zelanda’nın ardından işi küresel olarak büyütmek istiyoruz. Kuzey Amerika’da bir varlık oluşturduk ve bundan sonra ABD pazarını hedefleyeceğiz.

Yapılan bu anlaşmanın ardından ABD için de sinyaller veren Centrapay, bu oluşumu genişletmek istiyor. Önemli bir otomat varlığının bulunduğu Amerika’da yapılacak önemli bir anlaşma kripto paraların kaderi açısından da faydalı olacaktır.

Türkiye Kripto Para Sahipliği Oranında Dünyada 1. Sırada Çıktı

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Çin’in Ulusal Blockchain Projesine Polkadot Desteği Ekleniyor

Advertisements Çin’in Ulusal Blockchain Projesine Polkadot Desteği Ekleniyor. Çin hükümeti tarafından desteklenen blok zinciri girişimi, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.