Ana Sayfa / Haberler / Çocuk Özel Gelişim
Binance %20 İndirim

Çocuk Özel Gelişim

Özel eğitim, gelişim açısından yaşıtlarına nazaran anlamlı farklılık gösteren bireyler için uygulanan planlı eğitim, terapi programlarıdır. Normal gelişim düzeyinde bulunan bireylerden; belli gelişimsel özellikler açısından farklılıklar göstermekte olan bireyler özel eğitime gereksinim duymaktadırlar.

Özel eğitim programı uygulamaları için özel olarak yetiştirilmiş personel ile özel eğitim gerektiren bireylerin özelliklerine göre hazırlanmış eğitim ortamı ve eğitim programları gerçekleştirilir. Özel eğitim otizm belirtileri gösteren, gelişimsel gecikme, sosyal iletişim bozukluğu, özgül öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği, ebeveyn-çocuk arasındaki bağlanma sorunları gibi durumların tanı ve tedavisinde oldukça önemli bir yer tutmaktadır.

Özel Eğitimde, Uzm. Psk. Ayşem Yorulmaz Ulutaş;          

Uzm. Psk. Ayşem Yorulmaz Ulutaş tarafından, Özel Eğitime ihtiyaç duyan ailelere daha hızlı yoldan ulaşabilmek ve yine bu kişilere sağlıklı bilgiler aktarabilmek adına oluşturulmuştur.

Uzm. Psk. Ayşem Yorulmaz Ulutaş; 2011 yılından Boğaziçi Üniversite Psikoloji( Lisans) Bölümü’ nde mezun olmuş, bu sürede 2010 yılında İngiltere University of Essex, Psikoloji Bölümü’ nde eğitim görmüştür. 2011-2013 yılları arasında da Boğaziçi Üniversitesi’ nde Gelişim Psikolojisi üzerine Yüksek Lisans Eğitimini tamamlamıştır.

Bize Neler Sunar?

Tanı çalışmalarında otizme de yer veren Uzm. Psk. Ayşem Yorulmaz Ulutaş; otizm özel eğitim programı uygulamaktadır. Otizm eğitim merkezi tedavilerinde, tedavi gören bireylerin ailelerinden almış olduğu geri dönütleri, kurmuş olduğu internet sitesi üzerinden, okurları ile paylaşmaktadır. Bu site üzerinden özel gereksinim gerektiren bireylerin aileleri ve diğer bireylerle daha hızlı iletişim kuran Uzm. Psk. Ayşem Yorulmaz Ulutaş, tanılar için gerçekleştirilmesi gereken testler ile ilgili bilgileri de okuyucuları ile paylaşmakta. Ailelerin, özel gereksinimli çocukları ile olan iletişimini güçlendirebilmek adına yararlı bilgilerin paylaşıldığı internet sitesi üzerinden, tedavi merkezi adres, iletişim bilgilerine ulaşabilir, siz de farkındalığınızı bir adım öteye taşıyabilirsiniz.

http://www.cocukozelgelisim.com/

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Havacılık Devi Emirates, Bitcoin Kabul Etmeye Hazırlanıyor

Suudi Arabistan haber ajansı Arab News tarafından bildirilene göre, Dubai merkezli Emirates, blockchain ve metaverse …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.