Ana Sayfa / Analizler / Coin Fiyatlarında Sert Düşüş
coin-analiz

Coin Fiyatlarında Sert Düşüş

Advertisements

Kripto para piyasası, 14 Ocak tarihi itibariyle sert bir düşüş yaşıyor. Coinmarketcap’ta para hacmi en büyük ilk 30 coin’den yalnızca 3 tanesi yeliş renkte. Geri kalan 27 coin çeşidi değer kaybetti ve kırmızı renkte.

Kirpto paraların toplam pazar payı, 11 Ocak’ta yaklaşık 630 milyar dolara gerilemişti. Ancak bugün düşüşe rağmen 700 milyar dolar seviyesinde.

Değer Kaybedenler

Ripple: Değeri 12 Ocak’ta yüzde 18 artmış olan Ripple (XRP), son 24 saatlik sürede bu yazıyı hazırlandığı an itibariyle yaklaşık yüzde 9’luk bir düşüş gösterdi.

11 Ocak’ta MoneyGram ile bir ortaklık haberi duyurduktan sonra XRP önemli bir artış görmüş ancak MoneyGram’ın Ripple’ı bir pilot program için kullanacaklarını açıklaması sonrasında değer kaybetmişe benziyor.

IOTA: Microsoft ile anlaşma imzaladığı haberlerinden sonra önemli derecede değer kazanmıştı. Ancak Microsoft’un açıklamasına göre resmi bir ortaklık henüz olmadı. Bu haberden sonra yaklaşık yüzde 10 değer kaybeden IOTA fiyatı, yazıyı hazırlama sırasında 3,71 dolar.

Cardano ve Tron: her iki altcoin de sırasıyla 24 saat içinde yaklaşık yüzde 13 ve 17 düşüş görürken, Cardano yaklaşık 0.76 $  Tron ise yaklaşık 0.92 $ değerinde işlem görüyor.

 

Bitcoin: son zamanlarda önemli ölçüde değer kaybeden Bitcoin, bugünde değer kaybetmeye devam etti. 13.659 dolardan işlem gören kripto para, bugün yüzde 6 değer kaybetti.

Ethereum: son zamanların en çok kazandıran coinlerinden olan Ethereum’da bugün ufak ölçüde değer kaybetti. 1.328 dolardan işlem gören altcoin, %3 değer kaybetti bugün.

Litecoin: bu aralar toparlanmaya başlamış olan Litceoin’de değer kaybedenlerden. 240 dolardan işlem gören sanal para, yüzde 4’e akın değer kaybetti.

Ethereum Classic (ETC) 24 saat içinde en fazla değer kazanan % 17 artış ile ETC oldu. Ethereum Classic değeri yazıyı hazırlama sırasında yaklaşık 45 dolardan işlem görüyor. Bu büyümenin sebebi muhtemelen 12 Ocak CNBC’de Bitcoin (BTC) direktörü Michael Sonnenshein ve ETC yatırım fonu Grayscale ile yaptıkları görüşmede, ETC ile dijital para yatırımının geleceği hakkındaki konuşmaları olabilir.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

SEC Komisyon Üyesi Hester Peirce’tan DeFi Desteği!

Advertisements SEC Komisyon Üyesi Hester Peirce’tan DeFi Desteği! ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda (SEC) …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.