Ana Sayfa / Haberler / Coinbase, 25 Binden Fazla Rus Kullanıcıyı Engelledi
Binance %20 İndirim
Coinbase Yanlış 2FA Bildirimleri Yüzünden Kullanıcılarına 100 Dolar Verme Kararı Aldı
Coinbase Yanlış 2FA Bildirimleri Yüzünden Kullanıcılarına 100 Dolar Verme Kararı Aldı

Coinbase, 25 Binden Fazla Rus Kullanıcıyı Engelledi

ABD’nin en büyük kripto para borsası konumunda olan Coinbase, 25.000’den fazla Rus kullanıcıyı engellediğini duyurdu. Rus suçlu veya suçlularla bağlantılı olduğu iddia edilen bu hesaplar şu anda inceleme altına alınmış durumda. Borsa tarafından alınan bu karar kripto para dünyasından tepkilerin gelmesine neden oldu.

25.000 Binden Fazla Rus Kullanıcı Borsa Tarafından Bloke Edildi

Coinbase üzerinde 25.000’den fazla Rus kullanıcının hesapları yönetim tarafından bloke edilmiş durumda. Savaşın başlamasıyla birlikte hali hazırda tartışma konusu olan bu duruma ilişkin Ukrayna heyeti borsalara Rus hesapların kapatılması gerektiği çağrısında bulunmuştu. Coinbase tarafından alınan karar da kripto paralara olan güveni sarsmış durumda. Sosyal medyada kısa sürede yayılan haberle birlikte Rus kullanıcılar varlıklarının tehditte olmasından korkarak satma veya başka bir borsaya aktarmaya başladı.

Alınan bu karara ilişkin popüler kripto para borsası Coinbase tarafından açıklama geldi:

“Coinbase, birçoğu kendi araştırmalarımızla belirlediğimiz ve yasa dışı faaliyetlerde bulunduğuna inandığımız Rus kişi veya kuruluşlarla bağlantılı 25 binden fazla adresi engellemiştir. Adres tespit edildikten sonra hükumet birimleriyle de paylaşılmıştır”

Şu anda ABD ve Avrupa tarafından ağır yaptırımların hedefinde olan Rusya bu kez de kripto para borsalarının hedefi olmuş olabilir. ABD’li Coinbase tarafından atılan bu adımın farklı borsalar tarafından da alınıp alınmayacağı henüz bilinmiyor. Söz konusu şüphelileri kendi tespit ettiğini bildiren şirket aldığı kararla birlikte 25.000’den fazla Rus kullanıcıyı engellemiş oldu.

Hali hazırda birçok kara para aklama ve çeşitli mali kanunlara tabi olan kripto borsaları ağır sorumluluklar taşıyor. Şu anda devam eden savaş sürecinde de çeşitli örgütlere finans desteği sağlamak adına bu hesapların kullanıldığından şüphe edilmiş olunabileceği düşünülüyor.

Ethereum (ETH) Balinaları Son 6 Ayda Toplam Arzın %2,2’sini Topladı

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Çin'den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Çin’den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Resmi Çin ulusal haber medyası, okuyucuları kripto para birimine yatırım yapmalarını ve kullanmalarını önlemek için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.