Ana Sayfa / Haberler / Coinbase CEO’su ABD Hükümetine Tepkili
coinbase ceosundan ABD hükümetine tepki
coinbase ceosundan ABD hükümetine tepki

Coinbase CEO’su ABD Hükümetine Tepkili

Kripto para işlemlerinde liderlik eden borsalardan olan Coinbase’nin başındaki isim olan CEO Brian Armstrong, ABD hükümetine karşı tepkili olduğunu bildiren açıklamalarda bulundu. Twitter üzerinden paylaşmış olduğu tweet’te  “ABD hükümeti verdiği tepkiyle sanki geride kalmak istiyor gibi.” şeklinde açıklama yapan Armstrong’un açıklaması birçok kullanıcı tarafından ilgiyle karşılandı. Brian Armstrong’un bir diğer açıklaması ise şu şekilde:

“Ülkelerin uzun vadede ilgili kalmaları ve yüksek ekonomik büyümeye devam etmelerinin yolu bilime, teknolojiye ve yeniliğe yatırım yapmak. Hükümetin buna yardımı dokunursa ne ala. Ama önce zarar vermeyi bırakması gerekiyor.”

Son zamanlarda sadece kripto para dünyasına değil, devletlerin doğrudan içlerine de bomba gibi düşen Libra gelişmesine ABD başta olmak üzere birçok devlet tepki göstermişti. Bu haberlere doğrudan tepkisini dile getiren Coinbase Ceo’su Brian Armstrong, teknolojik gelişmelerin önüne geçilmemesi gerektiğini belirtiyor.

Armstrong ayrıca “yeniliklerin çoğu zaman genel kanının aksine ve yıkıcı göründüğünü” ama “atılacak en iyi ilk adımın genellikle yolundan çekilmek olduğunu” belirtti. Avrupa Birliği gündemine kadar çıkmayı başaran Libra gelişmesi birçok ülkenin de korkulu rüyası gibi görünüyor. Özellikle bankalarına çok fazla değer veren ülkeler henüz böylesine bir teknolojiyle halkının iç içe olmasını kesinlikle reddetmekte. Bunun aksine bazı devletler de kendi kripto para girişimlerine imza atarak bu gelişmelere vermiş olduğu desteği belirtiyor.

Kripto para teknolojisini ülke halkımızın bir kesimi güzel oranda yakalamış olsa da henüz devlet kademesine ulaşan somut bir gelişme yok diyebiliriz. Ancak, yakın zamanda ülke dışından ülkemizdeki vatandaşlarımıza kripto para satım ve alım hizmeti veren firmalara KDV çalışması yapılması bekleniyor. Bu şekilde o firmalardan da hizmetleri için vergilendirme yapılacak. Böylece söz konusu firmalarda işlem yapan vatandaşlarımızın hizmet bedeline ek olarak KDV ödemesi sağlanacak.

Apple Kendi Kripto Parasını mı Çıkaracak?

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Bitcoin'de Boğa Piyasası Sinyalleri | 24 Mayıs Bitcoin Analiz

Bitcoin’de Boğa Piyasası Sinyalleri | 24 Mayıs Bitcoin Analiz

Bundan tam 12 gün öncesinde gerçekleşen blok ödülü yarılanmasının ardından yatırımcılar tarafından bir sonraki hamle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.