Ana Sayfa / Haberler / Coinbase Yanlış 2FA Bildirimi Yüzünden Kullanıcılarına 100 Dolar Dağıttı!
Bybit
Coinbase Yanlış 2FA Bildirimleri Yüzünden Kullanıcılarına 100 Dolar Verme Kararı Aldı
Coinbase Yanlış 2FA Bildirimleri Yüzünden Kullanıcılarına 100 Dolar Verme Kararı Aldı

Coinbase Yanlış 2FA Bildirimi Yüzünden Kullanıcılarına 100 Dolar Dağıttı!

ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase üzerinde geçtiğimiz günlerde insanları paniğe sürükleyebilecek bir olay yaşandı. Bu olayda bazı kullanıcılara 2FA bilgilerinin değiştirildiğine dair bildirim gönderildiği kaydedildi. Bildirimlerden dolayı hesaplarının ele geçirildiğini düşünen insanlar ise bir panik havasına büründüler. İşte bu yüzden Coinbase destek hesabı bazı kullanıcılara 100 dolarlık hediye dağıttıklarını duyurdu.

Coinbase’den Özür Amaçlı 100 Dolar Hediye

Toplamda 68 milyonu aşan bir kullanıcıya hizmet veren Coinbase yaşanan bu sorunla birçok kişiyi paniğe sürükledi. Bu yüzden de bildirimin yanlışlıkla gönderildiğini belirten borsa şu sözleri ekledi:

“Kripto camiası içinde güven oluşturmaya odaklanmış durumdayız çünkü hepimizin görmek istediği o açık finans sisteminin bir gerçeklik haline gelmesini istiyoruz. Yaşanan bu gibi sorunların, bu güvene zarar verebileceğinin farkındayız.”

Reddit üzerinden konuya ilişkin bir paylaşım yapan Coinbase bir kullanıcının 100 dolarlık hediye BTC sorusunun gerçek olup olmadığı sorusuna ise şu şekilde yanıt verdi:

Merhaba u/Naleris – sorduğunuza sevindim. Teyit etmek için, bu olaydan olumsuz etkilenen az sayıda kullanıcıya 100 USD değerinde BTC kredisi veriyoruz. Bununla birlikte, Reddit gibi halka açık bir forum aracılığıyla belirli hesap sorunlarını yorumlayamadığımızı veya doğrulayamadığımızı lütfen unutmayın. Açık bir destek vakasıyla ilgili özel sorularınız varsa, lütfen bize vaka numaranızı verin, ekibimizin incelemesini sağlayalım!

Eğer sizler de Coinbase üzerinden bu şekilde bir bilgilendirme aldıysanız e-posta hesabınızı kontrol ederek hediye BTC bakiyenizi görüntüleyebilirsiniz.

Solana (SOL) Rekorlara Doymuyor! Hedef 125 Dolar!

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

ETH/BTC İşlem Çiftinde Son 3 Yılın Rekoru Görüldü

ETH/BTC İşlem Çiftinde Son 3 Yılın Rekoru Görüldü

Bitcoin karşısında büyük bir avantaj kazanan Ethereum son 3 yılın zirvesini gördü. ETH/BTC işlem çifti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.