Binance %20 İndirim

Coingecko Türkçe Yıllık Kripto Raporu Yayınladı!

Coingecko Türkçe Yıllık Kripto Raporu Yayınladı!

Kripto para dünyasının en büyük veri toplayıcılarından biri olan CoinGecko; piyasaya dair temel bir analiz sunar, coin fiyatları, hacimleri ve piyasa değerlerinin takibini sağlar. Kripto para dünyasında uzun bir geçmişi olan platform, yıllık kripto para raporunu yayınladı. Türkçe hali de mevcut olan raporda CoinGecko analistleri, son 12 ayda kripto para ekosisteminde yaşanan en önemli gelişmeleri vurguladı ve öne çıkan fiyat hareketleri inceledi.

2020 yılının kripto raporunda CoinGecko, 4 ana konuya değiniyor: Genel kripto para piyasası, Bitcoin analizi, DeFi analizi ve kripto para borsaları/türev borsaları.

Kripto para piyasasının durumu ve Bitcoin

“Kripto para piyasasına genel bakış” kısmında piyasa değerine göre ilk 5’te yer alan kripto para birimlerinin 2020 yılı boyunca sağladığı getiri, coin’lerin hakimiyeti ve stablecoin’lere yer verildi. Öte yandan Bitcoin analizinde ise önde gelen kripto para biriminin kırdığı rekor ile birlikte 2016-2017 ile 2020-2021 döngülerinin karşılaştırmasına yer verildi.

Raporda, Bitcoin’in diğer varlık sınıfları karşısında nasıl hareket ettiğini, getiri sağladığını da inceleyebilirsiniz.

DeFi analizi

2020’nin en heyecanlı olaylarından biri, DeFi patlamasıydı. Bir anda yatırımcılara devasa kazançlar sağlayan DeFi token’ları herkesin gündem konusu olmuştu. CoinGecko raporunda da DeFi alanına oldukça geniş bir yer ayrıldı. Rapora göre DeFi token’larının 2020’deki ortalama getirisi %718. DeFi alanında diğer öne çıkan protokollerden olan “Sabit Faiz Protokolleri” ve “Algoritmik Stablecoin’ler”in de detaylı incelemesi raporda bulunuyor.

Yıllık rapor ilk defa Türkçe olarak yayınlandı!

CoinGecko’nun aylık raporu, Kasım ayı raporu, ilk kez Türkçe olarak yayınlanmıştı. Aylık, 3 aylık ve yıllık raporlar çıkaran platformun bu sefer de yıllık raporuna ilk kez Türkçe olarak ulaşabileceksiniz. Rapora ulaşmak için CoinGecko’nun ana sayfasında, sayfanın en başında yer alan “2020 Yılı Kripto Raporu”na veya buraya tıklayabilirsiniz.

Hakkında Hasan

Farklı Makaleler

bitcoin yukselis tarihi

Bitcoin ve Ethereum İçin Bu Seviyelere Dikkat! 29 Kasım Analiz

Bitcoin ve Ethereum 29 Kasım analiz: Yatırımcı duyarlılığı belirsizliğini koruyor ve pazar liderlerini sıkı bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.