Ana Sayfa / Haberler / CoinMarketCap Binance Tarafından Satın Alındı
Bybit
CoinMarketCap Binance Tarafından Satın Alındı
CoinMarketCap Binance Tarafından Satın Alındı

CoinMarketCap Binance Tarafından Satın Alındı

En popüler kripto para istatistik servislerinden birisi olan CoinMarketCap, Binance tarafından satın alındı. Bugün açıklanan haberde sitenin gizli bir anlaşma ile Binance tarafından satın alındığı ortaya çıktı.

Dünyanın en büyük kripto para veri web sitelerinden birisi olan CoinMarketCap’in Binance tarafından alınması ile birlikte sitenin daha da popüler olması bekleniyor. Aynı şekilde CMC üzerinden yapılabilecek reklamlar sayesinde de Binance’in daha fazla kullanıcıya erişmesi sağlanabilir.

Binance’in kurucusu ve CEO’su olan Changpeng Zhao tarafından yapılan açıklamaya göre iki taraf da benzer vizyonlara sahip. Kendisinin bu satın alma hakkındaki açıklaması ise şu şekilde:

“Satın alma kararı ile birbirimizin gücünü kullanabilecek, daha fazla büyüyebilecek ve sektöre şeffaflığı aşılayabileceğiz.”

Şirketin birkaç aydır CMC ile görüşmeler yaptığı bu satın alınmadan sonra açıklandı. Her ne kadar tutar resmi olarak açıklanmasa da CoinMarketCap için 400 milyon doların ödenmiş olabileceği konuşuluyor. Ayrıca şirketler yakın olarak birlikte çalışacak olsalar da CMC’nin bağımsız olarak çalışmalarına devam edeceği açıklandı ve şu şekilde eklendi:

“Binance, CoinMarketCap’in başarısı ile ilgilenmiyor. CoinMarketCap, Binance’in uzmanlığı, kaynakları ve ölçeğinden yararlanırken sektöre en doğru, anlık ve kaliteli kripto para verilerini sunmaya devam edecek.”

Binance tarafından şirketin satın alınmasından sonra şirketin kurucusu Brandon Chez CEO görevini bırakarak yerine Carylane Chan’in geçeceği duyuruldu. Carylane Chan ise hali hazırda şirkette baş strateji sorumlusu olarak görev yapmaktaydı. Bu olay hakkında ise şu şekilde bir açıklama yapıldı:

“Bunun haricinde CoinMarketCap ekibinde başka büyük bir değişiklik yapılmayacak. Herkes görevine devam edecek ve insanlar gerçekten ne olacağı konusunda büyük heyecan duyuyor. Önümüzdeki birkaç ay boyunca büyük bir değişiklik yaşanacağını sanmıyorum.”

Venezuela Devlet Başkanı Kripto Parayla Uyuşturucu Ticaretiyle Suçlanıyor

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

pNetwork DeFi Platformu Hack Saldırısında 15 Milyon Dolar Çaldırdı

pNetwork DeFi Platformu Hack Saldırısında 12 Milyon Dolar Çaldırdı

Bir DeFi platformu olan pNetwork hack saldırısına uğramış durumda. Bu saldırıda 15 milyon dolar çaldıran …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.