Ana Sayfa / Bitcoin / Corona Virüsü Bulaştırmakla Tehdit Edip Bitcoin İstediler
Corona Virüsü Bulaştırmakla Tehdit Edip Bitcoin İstediler

Corona Virüsü Bulaştırmakla Tehdit Edip Bitcoin İstediler

Evet, sonunda bu da oldu. Birkaç bilgisayar korsanı insanları corona virüsü bulaştırmakla tehdit edip bitcoin istedi. Böylece bir kez daha insanların virüsten daha tehlikeli olduğunu anlamış olduk.

Execute Malware adlı bir twitter hesabından paylaşılan ekran görüntüsünde tüm detaylar ortaya çıktı. Bilgisayar korsanları bu sefer de insanlara corona virüsü bulaştırmakla tehdit ettiler. Bunun karşılığında ise 4000 dolar değerinde Bitcoin talep ettiler. Şaşırtan bu ekran görüntüsü insanların korkularından faydalanmanın ne boyutlara ulaştığını bizlere bir kez daha göstermiş oldu. Tüm dünyayı etkisi altına alan ve binlerce insanın ölümüne sebep olan corona virüsü bu amaçla da kullanıldı.

Çin’den ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı evlerine tıkan corona virüsü tehdidi her geçen gün büyürken bazı insanlar için de fırsat doğmuş oldu. Kötü niyetli bu insanlar tamamen insanların korkularından faydalanmak isteyerek onları adeta ölümle tehdit etti. Özellikle de 65 yaş üstü kişiler için ölümcü olan bu virüs birçok kişiyi de takıntılı yapmış durumda. İnsanlar söz konusu bu virüsün kendisine bulaşmaması için günlerdir evlerinden dışarı dahi çıkmıyor. Bu yüzden de sürekli olarak paniklemeye devam ediyorlar. Kötü niyetli bilgisayar korsanlarının bu hamlesi de onların korkularından faydalanmaktan başka bir şey değil.

İnsanlara corona virüsü bulaştırmakla tehdit eden mailin içeriği ise kısaca şu şekilde:

“Eğer ödemeyi almazsam, ailendeki herkese Corona virüs bulaştırırım. Ne kadar akıllı olsan da inan bana, yapmak istersem yaparım. Ayrıca sırlarını da açığa çıkarırım. Hayatını cehenneme çeviririm.”

Kripto paraların anaonimliğinden faydalanan bilgisayar korsanları Bitcoin’i uzun bir süredir benzeri fidye girişimleri için kullanmaktaydı. Ancak böylesine bir tehdit ilk kez görülmüş olsa gerek. İnsanları alenen ölümle tehdit eden bilgisayar korsanlarının maillerini dikkate almamak gerekiyor. Ancak aşırı derecede panik yapan insanların bu tuzağa düşmüş olabileceği gerçeği de ne yazık ki mevcut. Benzeri mailleri kendi e-posta adresinizde gördüğünüzde spam olarak bildirmeniz ve kesinlikle dikkate almamanız gerekmekte.

Kripto Para Borsası Binance Türkiye’ye Yardımda Bulunacak

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

100 Milyon Dolarlık Bitcoin Hareketlenmesi Heyecan Uyandırdı

100 Milyon Dolarlık Bitcoin Hareketi Heyecan Uyandırdı

Gece saatlerinde gerçekleşen ve 10.660 Bitcoin’i içeren transfer kripto para dünyasında heyecan uyandırdı. Whale Alert …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.