Ana Sayfa / Ekonomi Haberleri / Corona Virüsü Nedeniyle Kripto Paralar Düşüşte
Corona Virüsü Nedeniyle Kripto Paralar Düşüşte
Corona Virüsü Nedeniyle Kripto Paralar Düşüşte

Corona Virüsü Nedeniyle Kripto Paralar Düşüşte

Çin’de başlayan ve kısa süre içerisinde dünyanın çeşitli noktalarına yayılan corona virüsü nedeniyle kripto para piyasaları da alt üst olmuş durumda.

Kısa sürede tüm insanların endişelenmesine neden olan hastalık nedeniyle kripto paralara olan ilginin artacağı düşünülmekteydi. Aksine panikleyen yatırımcıların davranışları nedeniyle şu anda birçok kripto para biriminde piyasalar düşmeye devam ediyor.

İran ve çevre bölgelerinde yaşanan ekonomik kriz Bitcoin ve altcoinlere olan ilgiyi arttırmıştı. Hatta birçok kripto para borsası söz konusu bölgelerden gelen taleplere daha fazla fiyat çekebiliyor. Bu yüzden de bölgeden gelen taleplerin azaldığını ve piyasalara olumlu etki yaratamadığını söyleyebiliriz.

Corona virüsü hakkında yapılan asılsız haberlerin de piyasalar üstünde etkili olduğu düşünülüyor. Durum öyle bir hal aldı ki, Facebook sözcüsü yaptığı bir açıklamada corona virüsü hakkında reklamların engellediğini belirtmişti. Bu sayede bilgi kirliliğinin bir nebze de olsa önüne geçilmesi hedefleniyor. Hastalığın hakkında insanların yanlış bilgiler edinmesi nedeniyle dünya genelinde ekonomik alanda bir panik söz konusu. Bu panik kripto paralar harici ulusal paraları da etkilemekte. Piyasaların kötü gidişatını engellemek adına şu anda birçok üst düzey kurum yeni önlemler geliştiriyor.

Geçtiğimiz hafta Bitcoin ve onu takiben altcoin birimlerinde yaşanan ağır düşüşün sebebi olarak da panik havası düşünülüyor. Sürekli olarak varlıklarını koruma altına almak isteyen yatırımcılar bir anda toplu olarak varlıklarını satışa çıkartınca piyasalarda ağır düşüşler yaşandı. Corona virüsünden adeta daha tehlikeli bir hal alan ekonomik panik halinin düzelmeye başladığında kripto para piyasaları için de güzel günlerin görüneceğini söyleyebiliriz.

Şubat Ayının En Çok Kazandıran Kripto Para Birimleri

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Uniswap’in UNI çekilişinin Türkiye’nin ‘beklenmedik kazananları’ ile tanışın

Uniswap’in UNI çekilişinin Türkiye’nin ‘beklenmedik kazananları’ ile tanışın Türkiye’nin Kadir Has Üniversitesi’nde “Kripto Para Birimlerine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.