Binance %20 İndirim
Craig Wrigt 8 Milyar Dolarlık Bitcoin'e Erişemiyor
Craig Wrigt 8 Milyar Dolarlık Bitcoin'e Erişemiyor

Craig Wright 8 Milyar Dolarlık Bitcoin’e Erişemiyor

Kripto para dünyasında tanınan Craig Wright, 8 milyar dolar değerindeki Bitcoin’e şu anlık erişemiyor. Wright’ın avukatı tarafından yapılan açıklamaya göre Satoshi Nakamoto’ya ait olan Bitcoin’lere erişim izni şu an için bulunmuyor. Haber kaynağı Decrypt tarafından aktarılan bilgilere göre Wright’ın şu anda Satoshi Nakamoto’ya ait olduğu düşünülen 8 milyar dolarlık Bitcoinlere erişimi yok.

Craig Wright’ın bu kripto paralara zaten erişiminin olmadığı biliniyordu. Ünlü isim, zamanında kazdığını iddia ettiği Bitcoinlerin şu anda başka bir hesapta tutulduğunu, bu hesabın özel anahtarlarının kendisine bir kurye aracılığıyla iletileceğini iddia etmişti.

Craig Wright geçtiğimiz günlerde mahkemeye ifade verirken bu gizemli kuryenin kendisine binlerce adres gönderdiğini söyledi ve mahkemeye 16 binden fazla adresin bilgisini iletti. Wright, bu kuryeyle iletişime geçtiğini söyledikten sonra bazı kripto para takipçileri Wright’ın söz konusu BTC’lerin özel anahtarını da aldığını düşünmeye başladılar.

Birçok kripto para takipçisine göre ünlü ismin bu anahtarlara zaten erişimi yoktu ve hiçbir zaman için de izni olmayacak. Bu yüzden de avukat tarafından yapılan açıklamaların herhangi bir ehemmiyetinin olmadığı düşünülüyor.

Bazı kripto para yatırımcıları kendisinin bu özel anahtarları hala teslim alabileceğini iddia etmekteler. Özellikle Calvin Ayre gibi isimler Wright’ın gerçekten Satoshi Nakamoto olduğunu öne sürüyorlar. Bu sözler her ne kadar iddia olarak gündemde yerini korusa da davanın hala devam ettiğini belirtmek gerek. İsmi ve tam olarak nerede görev yaptığı bilinmeyen gizemli kurye de ayrı bir merak konusu. Kurye tarafından ünlü girişimciye verilecek anahtarlar tüm işleri değiştirebilir.

Upbit Borsasında Siber Güvenlik Güncellemesi Tamamlandı

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Genesis Nedeniyle Sektörde Oluşan Korku Hafifliyor

Cathie Wood’un Ark Invest’i GBTC hisseleri satın alarak kripto piyasasına olan güveni geri kazandırırken, Grayscale …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.