Ana Sayfa / Haberler / Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Kripto Parayla İlgili Açıklamalar
Bybit
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Kripto Parayla İlgili Açıklamalar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Kripto Parayla İlgili Açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Kripto Parayla İlgili Açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan kripto parayla ilgili açıklamalar geldi. Bugün Mersin’de gençlerle buluşan Erdoğan kripto para sektörüne ilişkin şu açıklamada bulundu:

Bizim kripto paraya açılma diye bir derdimiz kesinlikle yok.

Bu açıklamanın ardından katılımcılardan bir isim Merkez Bankası tarafından atılan dijital para adımları hakkında Erdoğan’a bir soru yöneltti. Bu soruya ilişkin Cumhurbaşkanı’ndan gelen açıklama ise şu şekilde oldu:

Bizim bu kripto paraya açılma diye bir derdimiz kesinlikle yok. Tam aksine onlara karşı ayrı bir savaşımız, ayrı bir mücadelemiz var. Onlara da böyle bir prim zaten asla vermeyiz, vermeyeceğiz de. Çünkü biz şu anda bu konuda kendi asli hüviyeti olan paramızla yola devam edeceğiz.
Şu anda dijital para alanına ilişkin somut bir adım olmadığını belirten Erdoğan konuyu kapatmaya niyetli görünüyor. Ancak Merkez Bankası tarafından yürütülen araştırmaların ardından olumlu veriler elde edildiğinde bu durumun değişmesi gibi bir durum söz konusu olabilir. Bu yüzden yaşanacak gelişmeleri hep beraber takip ediyor olacağız. Özellikle Avrupa’nın en çok kripto para kullanım miktarlarına sahip bir ülke olarak dijital para fikri kulağa güzel geliyor.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

ETH/BTC İşlem Çiftinde Son 3 Yılın Rekoru Görüldü

ETH/BTC İşlem Çiftinde Son 3 Yılın Rekoru Görüldü

Bitcoin karşısında büyük bir avantaj kazanan Ethereum son 3 yılın zirvesini gördü. ETH/BTC işlem çifti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.