Ana Sayfa / Bitcoin / NBA Basketbol Ligi Ekiplerinden Dallas Mavericks, Bitcoin’le Bilet Satacak
nba-dallas-maverick-bitcoin

NBA Basketbol Ligi Ekiplerinden Dallas Mavericks, Bitcoin’le Bilet Satacak

Milyarder teknoloji yatırımcısı ve NBA ekibi Dallas Mavericks’in sahibi olan Mark Cuban, 16 Ocak Salı günü Twitter’da yaptığı paylaşımda gelecek sezondan itibaren Bitcoin ile takımın maçlarına bilet satın almanın mümkün olacağını söyledi.

Dallas Mavericks, Bilet için ödeme olarak Bitcoin’i kabul etmeye başlayan ilk basketbol takımı olmayacak. Sacramento Kings, 2014 yılında biletleri ve promosyon ürünleri için Bitcoin’i resmen kabul etmeye başlamıştı.

Cuban, kripto para endüstrisinde önemli bir kişilik olarak biliniyor. Dijital bir para birimi ICO’ya yatırım yapmış ve aynı zamanda Ağustos 2017’de Ethereum tabanlı bir şifreleme protokolü de başlatmıştır.

Cuban’ın kripto para ve Blockchain konusundaki görüşleri, 2017 yılında birçok kez değişti. Haziran ayında dünyanın önde gelen sanal para birimi olan Bitcoin’i “şişirilmiş balon” olarak görenler kervanına katılmış ancak Ekim ayında kripto para birimleri ve Blockchain için ‘gelecek onlarda’ tanımını yaptı.

Buna ek olarak Youtube’da; ‘hayat tasarruflarımızın %10’unu Bitcoin’e yatırarak zengin olmak’ konulu video paylaşmıştı. Cuban videoda, “Gerçek bir maceraperest olduğunuzu düşünüyorsanız ve maceraya atılmak istiyorsanız, bütçenizin yüzde 10’u ile Bitcoin veya Ethereum’a yatırım yapabilirsiniz” diyor.

Kripto para piyasası zor günlerden geçerken azda olsa olumlu gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Özellikle Bitcoin dünya çapında kendini kabullendirmeyi oldukça iyi başarıyor.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Kullanıcılar Spotify İçin Bitcoin İle Ödeme Gelmesini Talep Ediyor

Kullanıcılar Spotify Platformuna Bitcoin İle Ödeme Gelmesini Talep Ediyor

Yeni yapılan bir araştırmaya göre kullanıcılar Spotify ve diğer müzik platformları için Bitcoin ile ödeme …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.