Ana Sayfa / Bitcoin / Deneyimli Yatırımcı, Bitcoin (BTC) İçin Yeni Yatırımcıları Uyardı
Binance %20 İndirim
Deneyimli Yatırımcı, Bitcoin (BTC) İçin Yeni Yatırımcıları Uyardı

Deneyimli Yatırımcı, Bitcoin (BTC) İçin Yeni Yatırımcıları Uyardı

Mobius Capital Partners’in deneyimli bir yatırımcısı ve kurucu ortağı olan Mark Mobius, yüksek Bitcoin fiyat oynaklığı nedeniyle yeni satın almalara karşı uyarıda bulundu. Buna ek olaraksa Financial News, kripto para piyasasının çöküşünün çok yakın bir gelecekte Bitcoin fiyatını 10.000 dolara getirebileceğini söyledi.

Bitcoin fiyatı son günlerde 30.000 dolar civarında gezinirken ve son üç günde %25 civarında çoklu kayıplar yaşadı. UST sabit tokenlerinin Terra’daki son çöküşü, Bitcoin ve çoğu altcoin dahil olmak üzere piyasalar üzerinde ciddi bir etkiye sahip oldu.

Varlık fiyatlarının düşüp düşmeyeceği konusunda geniş çaplı tartışmalar sürerken Cuma günü BTC tekrardan 30.000 doları aştı. Yüksek oynaklık, Bitcoin fiyatındaki düşüş ve olası oluşumu hakkında tartışmalara yol açmaya devam ediyor.

Bitcoin İçin Düşüş Uyarısı


Euro Pacific Capital Inc.’in CEO’su ve Baş Küresel Stratejisti Peter Schiff de daha derin bir düşüş konusunda uyardı. Deneyimli isim, kısa süre önce yatırımcılara bir tweet’te şu şekilde uyardı:

“Bitcoin’in 30.000 doların üzerindeki büyümesinin bir olumlu olduğunu gösterdiğini düşünüyorsanız, hata yapmayın. Muhtemelen bu alan artık desteklenmiyor, direnç gösteriyor. Yeni destek daha düşük.”

Güçlü bir altın destekçisi ve uzun süredir Bitcoin’e şüpheyle bakan Shiff, bu yıl Ocak ayında Bitcoin satışlarında bir panik olacağını öngördü. Bitcoin fiyatı 30.000 doların altına düşerse piyasanın panik satış aşamasına gireceğini tahmin ediyor.

Kripto Paralarda Korku!

Bu arada kripto para birimi korku ve açgözlülük endeksi Cuma günü 10’a ulaştıktan sonra Cumartesi günü “ciddi korku” seviyesi olan 9’a kadar düştü. Haber saatleri sırasında, CoinMarketCap’e göre Bitcoin fiyatı 29.475 dolardan işlem görüyor. Şu anki fiyat, geçen haftaki 40.000 dolar olan fiyatın yakınında bile değil.

Öte yandan, Michaël van de Poppe gibi tanınmış tüccarlar, 32.500 doları test ederse Bitcoin fiyatının 34.000 dolar seviyesine dönebileceğine inanıyor.

Havacılık Devi Emirates, Bitcoin Kabul Etmeye Hazırlanıyor

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Bitcoin Tarihindeki Rekor Zararlardan Biri Yaşandı

Kripto para piyasalarında yaşanan son büyük düşüşlerle birlikte tarihi bir rekor zararın da oluştuğu ortaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.