Ana Sayfa / Altcoinler / Destek Seviyelerini Birer Birer Kıran Etherum Satın Almalı Mı?
Destek Seviyelerini Birer Birer Kıran Etherum Satın Almalı mı
Destek Seviyelerini Birer Birer Kıran Etherum Satın Almalı mı

Destek Seviyelerini Birer Birer Kıran Etherum Satın Almalı Mı?

Bitcoin son birkaç gündür yerinde saymaya devam ederken destek seviyelerini birer birer kıran Etherum satın almak için doğru bir zaman mı? Yukarı yönlü sağlam bir hareketliliğin yaşandığı Etherum’da piyasalar tekrardan 238 doları işaret ediyor.

Bitcoin’de birkaç hafta önce yaşanan ve birçok kişinin büyük umutlar beslediği blok ödülü yarılanmasında beklenen görülememişti. Bitcoin’in aksine Etherum’da gidişatın iyi olduğunu söyleyebiliriz. Son yükselişiyle birlikte %7’den fazla değer kazanan Etherum’a yatırım yapanlar şu anda mutlular. Ancak bu seviyelerden alım yapmanın riskli olduğunu belirtmek gerek.

Yazının kaleme alındığı sıralarda 238,26 dolardan işlem görmekte olan Etherum’da önemli bir kırılma 27 Mayıs tarihinde gerçekleşmiş görünüyor. Bu tarihte tam 200 dolardan işlem görmekte olan Etherum, sadece 4 günde 38 dolardan fazla değer kazandı. Bu çıkışıyla da kısa sürede önemli bir değer kazanmayı başaran Etherum’a yatırım yapanlar kâr etmeyi başardılar. Ancak birçok analiste göre bu seviyelerden yeni bir alım yapmak riskleri beraberinde getirecektir. Kripto para dünyasında her zaman risk olduğu biliniyor ancak özellikle de yeni bir çıkışın ardından yatırım yapmak yerine bir süre gözlem yapılması tavsiye edilir. Bu sayede söz konusu kripto para birimi düşüş yaşadığında yeni bir alım fırsatı kollanabilir.

Sandart hareketli ortalama (SMA) olarak bilinen ve kripto para analizlerinde sıkça kullanılan inceleme yöntemine göre Etherum, hem günlük hem de saatlik grafiklerde 50-SMA ve 200-SMA’nın çok üzerinde. Bu durum da ETH’nin kısa ve uzun vadede bir ayı piyasası içerisinde bulunmasından uzak kaldığını bizlere söylüyor. Yatırımcılara bu gibi durumlarda yapılan tavsiye genelde düşüş kollamak ve doğru zamanda giriş yapmaktır. O yüzden eğer Etherum satın almak gibi bir düşünceniz varsak biraz sabretmek en doğrusu olacaktır.

100 Milyon Dolarlık Bitcoin Hareketi Heyecan Uyandırdı

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Bugün Yaptıkları Çıkışlar İle Dikkat Çeken 3 Altcoin Birimi

Bugün Yaptığı Çıkış İle Dikkat Çeken 3 Altcoin Birimi

Bitcoin piyasasında işler halen durgun ilerlerken altcoin piyasaları onun aksine son 24 saat içerisinde oldukça …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.