Binance %20 İndirim

Dev Madencilik Havuzu Poolin, Para Çekme İşlemlerini Askıya Alındı

Çinli dev madencilik havuzu olan Poolin, likidite endişelerini gerekçe göstererek cüzdanlarından para çekme işlemlerini askıya aldığını söyledi. Poolin’in operasyonlarının büyüklüğü göz önüne alındığında, para çekme işlemlerini durdurmak kripto ekosistemi için büyük bir sorun doğurabilir. Havuzun Bitcoin madenciliğinde hash oranındaki payı %10,4 olarak biliniyor. Buna ek olarak ekip, iki hafta içinde iyileşmenin tamamlanmasıyla ilgili bir güncelleme yayınlayacağını da söyledi.

Pazar günü erken saatlerde yönetim, likidite sorunlarıyla karşı karşıya olduğunu söyledi. Poolin sistemindeki tüm para çekme, flash işlemleri ve dahili transferleri durdurma planlarını uygulamaya koydu. Şirket, Hash Rate Index tarafından en iyi madencilik havuzları arasında 4. sırada bulunuyor. Mevcut verilere göre Poolin, toplamın %10,2’sini oluşturan Binance Pool’dan daha iyi performansa sahip.

Poolin ödemeleri askıya alındı

Poolin’in ekibi Pazartesi günü yaptığı açıklamada para çekme işlemlerini durduracağını söyledi. Ekip ayrıca Bitcoin ve Ethereum bakiye ödemelerinin askıya alınacağını da duyurdu. Poolin, şu anda havuzda bulunan BTC ve ETH bakiyeleri için yapılan ödemelerin askıya alınacağını bildirdi:

“Bakiyeyi hesaplamak için 6 Eylül’de havuzda kalan BTC ve ETH bakiyelerinin anlık görüntüsünü alıyoruz.”

“Havuz hesaplarından para çekme işlemleri askıya alınacak. Yeniden başlama zamanı ve programı 2 hafta içinde ilan edilecektir. Normal madencilik ve madencilik havuzlarından yapılan doğrudan ödemeler etkilenmez.”

Madencilik havuzu kullanıcılara ne kadar borçlu?

Bu arada, Poolin’in kullanıcılara ne kadar kripto varlık borçlu olduğu henüz belli değil. Bilinen cüzdan verilerine göre, şu anda Poolin cüzdanlarında yaklaşık 18.000 Bitcoin bulununuyor. Kripto endüstrisinden Dylan LeClair, Poulin’in şu anda ne kadar kripto para birimine sahip olduğunu bilmek istediğini aktardı:


“Bilinen Poolin Bitcoin cüzdanında şu anda 17.600 BTC var. Şu anda müşterilerinize ne kadar borcunuz olduğunu merak ediyor olmalısınız?”

Ancak ekip, tüm kullanıcı varlıklarının güvende olduğunu söyledi. “Tüm kullanıcı varlıkları güvende ve şirketin net değeri pozitif.”

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Rusya'da Bakanlıklar Kripto Para Madenciliğinin Yasallaştırılmasını İstiyor

Bitcoin Madencilik Şirketleri Genişlemeye Devam Ediyor

İşten çıkarmaları ve maaş kesintilerini duyurduktan sadece haftalar sonra, Compass Mining, Granbury, Teksas’taki veri merkezi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.