Ana Sayfa / Haberler / Dijital Dolar Projesi Hayata Geçiriliyor
Dijital Dolar Projesi Hayata Geçiriliyor
Dijital Dolar Projesi Hayata Geçiriliyor

Dijital Dolar Projesi Hayata Geçiriliyor

Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlem Sözleşmeleri Ticareti Komisyonu (CFTC) eski başkanı olan Christopher Giancarlo, dijital dolar projesini hayata geçirmek için çalışmalara başladığını duyurdu. Accenture ile yapılacak işbirliği sonucunda geliştirilecek olan projenin uzun bir süredir tartışıldığı biliniyor. Ayrıca ABD hükümetine de teklif edilen dijital dolar fikri bir süre tartışılmasının ardından reddedilmişti. Şimdi de Christopher Giancarlo tarafından projenin hayata geçirileceği duyuruldu. Dijital doların hayata geçirilmesi ile birlikte kripto paraların çok daha tanınır bir konuma gelmesi bekleniyor.

CFTC’nin eski başkanı olan Giancarlo, bir süre önce ABD Merkez Bankasına bu teklifini iletmişti. Olumlu bir yanıt alınmaması ile birlikte söylemlerin daha somut bir şekle dönüştürüleceği duyuruldu. Kendisine ait Twitter hesabından dijital dolar projesine ait internet adresini paylaşan Giancarlo, bir adım daha katetmiş oldu. Bu proje için alanında en büyük şirketlerden birisi olan Accenture ile birlikte çalışılacağı da eklendi.

Eski CFTC başkanı tarafından konu ile ilgili yapılan bir açıklama ise şu şekilde oldu:

“Dijital Dolar Projesi’nin amacı bir yandan Amerikan Doları’nı dijitalleştirmek bir yandan da içinde yaşadığımız dijital çağa uygun, daha ucuz ve daha hızlı bir para birimi geliştirmek.”

Bu projenin ABD Merkez Bankası ile hiçbir resmi bağının olmadığı da belirtmek gerek. Proje tamamen kurumun eski başkanı tarafından bizzat yönetilecek. Bu sayede dijital çağa ayak uydurma sürecinin daha da hızlandırılması hedefleniyor. Ayrıca bu projenin hayata geçirilmesinin ABD başta olmak üzere birçok ülkede farklılıklar yaratması beklenmekte. Projenin başlangıç adımlarının atılması ile birlikte resmi kurumların da desteğini almak amacıyla çeşitli görüşmeler yapılacağı biliniyor. Bu sayede yasal kurallara uyan bir proje yapılması hedeflenmekte.

BitPay Sayesinde Kripto Para İle Altın Almak Mümkün Oluyor

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Artık Twitter’dan ayrılmadan Uniswap’te işlem yapabilirsiniz

Artık Twitter’dan ayrılmadan Uniswap’te işlem yapabilirsiniz. Mask Network, Twitter kullanıcılarının platformdan ayrılmadan piyasa verilerine erişmesine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.