Ana Sayfa / Altcoinler / Dikkat ! Bitcoin ve altcoinler’de sellof yaşanabilir
Bybit
altcoin analizleri

Dikkat ! Bitcoin ve altcoinler’de sellof yaşanabilir

Dikkat ! Bitcoin ve altcoinler’de sellof yaşanabilir.

Bitcoin fiyatı kısa süre önce yüzde 8’den fazla düştü. Yatırımcılar bu düşüşün nedenini araştırırken Mt. Gox ile ilgili önemli bir gelişme ortaya çıktı. 2014 yılında dünyanın en büyük Bitcoin borsası olan Mt. Gox’un faaliyetlerini yürüten CoinLab, uzun süren yasal savaşın sonuna geldiklerini ve Mt. Gox alacaklılarıyla anlaşmaya varıldığını bildirdi. Uzmanlara göre, bu haber piyasada oluşturacağı aşağı yönlü baskı nedeniyle BTC fiyatını düşürdü.

Mt. Gox alacaklıları sonunda kayıp Bitcoin (BTC)’lerini alabilecek!

Seattle merkezli kripto startup’ı CoinLab, Mt. Gox alacaklılarına, uzun süren bir yasal savaşın ardından kaybedilen Bitcoin fonlarının yüzde 90’ını geri talep etme seçeneği sunacak. Mt. Gox, tarihteki en büyük kripto para borsası hackinin ardından Şubat 2014’te kapandı. Mt. Gox, faaliyet gösterdiği dönemde dünyanın en çok kullanılan BTC borsasıydı. Hack saldırısından sonra Mt. Gox, ticareti askıya aldı, internet sitesini kapattı ve iflas koruması için başvuruda bulundu.  Çünkü borsa, hack saldırısıyla 850 bin BTC’yi çaldırdı. Bu tarihi hack olayından sonra kullanıcılar, 7 yıldır Mt. Gox’un kendilerine ödeme yapmasını bekliyor.

13 Ocak BTC, ETH, XRP, LTC, ADA, BCH, DOT, XLM, LINK ve BNB Fiyat Analizi

Borsanın kullanıcılarına toplam 137.891 BTC (4.9 milyar dolar) dağıtılması bekleniyor. Mt. Gox hack saldırısıyla 850.000 BTC’yi şaşırtıcı bir şekilde kaybetti. Kripto paralarının son altı yılda önemli ölçüde değer kazandığını düşünürsek, çoğu alacaklı tüm piyasada satış baskısı oluşturarak kârlarını nakde çevirmeyi tercih edebilir. Uzmanlara göre, bu BTC’lerin alacaklılara geçmesi durumunda Bitcoin ve altcoin’ler güçlü bir satış baskısı ile karşı karşıya kalabilir. Uzmanlara göre, bu nedenle Bitcoin ve altcoin’ler önemli bir düşüş yaşayabilir.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatında son durum nedir?

Lider kripto para birimi Bitcoin, yazım sırasında yüzde4oranında düşüşle 36.800 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto paraların amiral gemisi şu anda 667 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Bitcoin yazım sırasında piyasa değeriyle 70 milyar dolarlık bir son 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor.

Hakkında Hasan

Farklı Makaleler

Dogecoin ve Shiba Arasındaki Rekabet Kızışıyor

Dogecoin ve Shiba Inu Arasındaki Rekabet Kızışıyor

Dogecoin ve Shiba Inu arasındaki rekabet gün geçtikçe kızışıyor. Geçtiğimiz günlerde yaşanan SHIB artışının ardından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.