Binance %20 İndirim
Dogecoin (DOGE) Kendi İçinde Yeni Bir Rekor Daha Kırdı

Dogechain Stake ile Yükselen DOGE Fiyatı Yükselmeye Devam Eder mi?

En büyük meme coin konumunda olan Dogecoin, FTX-Alameda çöküşünün ardından toparlanmaya başladı. Meme coin bir gecede %6 kadar kazanç bildirdi, ancak analistler Dogecoin’in fiyatı konusunda düşüş eğilimini sürdürmekte.

Dogechain adım adım stake rehberi yayınladı

Dogechain, yerel staking’in Kasım 2022’nin ikinci haftasında topluluk üyeleri tarafından kullanılabileceğini duyurdu. Ağın güvenliğini sağlamaya katılmak isteyen topluluk üyeleri buna katılabilecekler. Blog gönderisi, Dogechain’in bazı yatırımcıların aşina olmadığı benzersiz bir stake modeli uyguladığını açıklıyor.

Ekip, stake sürecinin Dogechain ekosistemindeki etkilerini açıkladı. Dogechain, veDC adlı bir sesli emanet staking modeli kullandıklarını duyurdular. Dogechain varlıkları, doğrulayıcılar tarafından doğrudan stake edilemez. Bunun yerine, kullanıcıların staking için veDC tokenlerine ihtiyacı var, DC’yi veDC üzerinde kilitlemek için kullanıcılar veDC alacaklar. Kilitlenme süresi ne kadar uzun olursa, kullanıcı o kadar fazla veDC alacak. Kilitli Dogechain varlıkları, zaman kilitleme süresi sona erdiğinde geri alınabilir olacak. Stake kazançları likittir ve kullanıcı bunları talep ettiğinde açılabilir. Zaman aralığı dolduğunda, kullanıcılar veDC’yi yakarlar ve DC varlıklarını geri çekerler.

Dogecoin stake için iki önemli alan doğrulayıcılar ve delegatörlerdir. Doğrulayıcılar önceden belirlenmiş miktarda token paylaştırır ve yetki verenler varlıkları kendi seçtikleri bir doğrulayıcıya devreder. Bunun, Dogechain’i daha güvenli hale getirmeye yardımcı olacağı düşünülmekte.

Dogecoin tekrar canlanacak mı?

Dogecoin fiyatındaki son düşüş, kripto pazarında panik ve korku yarattı. Kripto analisti Michael Fasogban, Dogecoin’in fiyat trendini değerlendirdi ve fiyattaki düşüşün fiyatı 0,071 dolar destek seviyesine doğru itebileceğini belirtti. 0,071 doların altına bir düşüş, dogecoin fiyatını 0,0611 dolara ve 0,054 dolara itebilir. Düşüş tezi geçersiz olursa, Dogecoin’in 0,094 dolarlık direnç seviyesine yükselebileceği konuşuluyor.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Dogecoin (DOGE) Kendi İçinde Yeni Bir Rekor Daha Kırdı

Piyasalar Düşerken XRP ve Dogecoin Fiyatında Artış Yaşanıyor

Küresel kripto piyasasının değeri, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi önde gelen kripto paraların kırmızı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.