Ana Sayfa / Altcoinler / Dogecoin (DOGE) Bu Kadar Düşmüşken Almak Mantıklı mı?
Bybit
Dogecoin (DOGE) Bu Kadar Düşmüşken Almak Mantıklı mı?
Dogecoin (DOGE) Bu Kadar Düşmüşken Almak Mantıklı mı?

Dogecoin (DOGE) Bu Kadar Düşmüşken Almak Mantıklı mı?

Adını ünlü milyarder Elon Musk sayesinde dünyaya duyurmayı başaran çılgın altcoin DOGE uzun bir süredir sessizliğini koruyor. Bu süreçte önemli bir değer kaybı da yaşayan Dogecoin haberimizin hazırlandığı saatler itibariyle 0.1742 dolardan işlem görmekte. Peki Dogecoin bu kadar düşmüşken almak mantıklı olur mu? Gelin bu konuyu birlikte ele alalım.

Dogecoin (DOGE) Alım Fırsatı Sunuyor mu?

Son 3 aylık grafiğine baktığımızda Dogecoin’in kısa sürelerde kat ve kat artıp aynı oranlarda düştüğünü görüyoruz. Bu da öncelikle ne kadar riskli bir kripto para birimi olduğunu bizlere hatırlatıyor. Çünkü DOGE çıkartıldığı günden bu yana bir amaca hizmet etmeye çalışmadı. Sadece sosyal medyanın ve Elon Musk gibi ünlülerin yardımlarıyla rekorlar kıran popüler altcoin ise şu anda o konumundan oldukça uzakta. Bu yüzden de DOGE yatırımı yapmak büyük bir kumar. Ancak çıkış için gözlenmesi gereken noktalar da mevcut. Bunlardan ilki de büyük Dogecoin güncellemesi olarak gösterilebilir. Elon Musk’ın da desteklediği bu güncellemeyle ağdaki hızın 100 kat artması ve işlem ücretlerinin de minimuma indirilmesi bekleniyor. Eğer söz konusu güncelleme hayata geçirilirse önemli bir değer artışı görebiliriz.

Kısa sürede büyük bir değer kaybına uğrayan DOGE için yapılacak olası bir yatırımın öncelikle göz ardı edilebilir miktarlarda olmasında fayda var. Buna ek olarak da kısa vadeli düşünceler için büyük kazançlar beklemek şuan için büyük bir yanlış olacaktır. Sizler de eğer DOGE yatırımı yapmak istiyorsanız piyasaları dört gözle izlemeli ve uygun fırsat kollamalısınız.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Dogecoin ve Shiba Arasındaki Rekabet Kızışıyor

Dogecoin ve Shiba Inu Arasındaki Rekabet Kızışıyor

Dogecoin ve Shiba Inu arasındaki rekabet gün geçtikçe kızışıyor. Geçtiğimiz günlerde yaşanan SHIB artışının ardından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.