Binance %20 İndirim
Dogecoin (DOGE) Kendi İçinde Yeni Bir Rekor Daha Kırdı

Dogecoin (DOGE), En Büyük 2. PoW Kripto Para Birimi Oldu

Popüler bir meme token birimi olan Dogecoin (DOGE), Ethereum ağının Proof-of-Stake yükseltmesinin ardından, resmi olarak piyasa değerine göre ikinci en büyük iş kanıtı (PoW) kripto para birimi konumuna geldi. Bitcoin (BTC), görünüşe göre Dogecoin’in 7.83 milyar dolarlık piyasa değerinin çokça önünde kalıyor, ancak onu takip eden isim DOGE, üçüncü sıradaki PoW kripto para birimi Ethereum Classic (ETC) (4.69 milyar dolarlık piyasa değeri), Litecoin (LTC) (4.01 milyar dolar) ve Monero (XMR) (2,65 milyar dolar) oldu.

Bu durum herkes tarafından iyi karşılanmadı. Haberle ilgili bir tweet’e yanıt veren bir Twitter kullanıcısı, memecoin’ler en üst noktaya bu kadar yakınken insanların kripto endüstrisini nasıl ciddiye alabileceklerini sorguladı ve “saçma paraları” halkın gözünden kaldırma gereğini vurguladı. Ancak Dogecoin, ETHPoW’un şu anda 13.64 dolar olarak fiyatlandırılan resmi Twitter hesabına göre, yakında madencilik yapmaya devam eden Ethereum PoW hard fork zinciri olan ETHPoW ile rekabet edebilir.

Ethereum’un PoS’a geçişi, daha sürdürülebilir bir fikir birliği mekanizmasına geçmek için PoW destekli kripto para ağları üzerindeki baskıyı artırabilir. Avustralya blockkchain geliştirme şirketi Labrys’in kurucusu ve CEO’su Lachlan Feeney, Cointelegraph’a yaptığı açıklamada, Bitcoin’in uzun vadede bir PoW sistemini haklı çıkarmak için “baskı altında” olduğunu söyledi.

Öte yandan, Dogecoin Vakfı, ilk kez Eylül ayında açıkladıktan sonra Dogecoin’de hisse kanıtına geçmeyi düşünüyor. Bu durum aynı zamanda Dogecoin’in danışmanı olan Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin tarafından tasarlandı. Aralık 2021’de Dogecoin Vakfı, Dogecoin’in PoS benzeri bir “topluluk staking” versiyonunun oluşturulmasını öneren “Dogecoin Trailmap”ini yayınladı. Dogecoin Vakfı, “Böyle bir sürüm, tüm Dogecoin kullanıcılarının DOGE’lerini stake etmelerine ve ağı desteklemek için ek tokenler kazanmalarına izin verecek.” dedi.

Ancak, web sitesine göre Dogecoin hala “taslak” durumda göründüğü için o zamandan bu yana fazla ilerleme kaydedilmedi. DOGE’nin fiyatı şu anda haberimiz yazılırken 0,0597 dolar seviyesinde.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Dogecoin (DOGE) Kendi İçinde Yeni Bir Rekor Daha Kırdı

Piyasalar Düşerken XRP ve Dogecoin Fiyatında Artış Yaşanıyor

Küresel kripto piyasasının değeri, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi önde gelen kripto paraların kırmızı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.