Ana Sayfa / Bitcoin / Doktorlara Özel Petro Airdrop Yapılacak
Doktorlara Özel Petro Airdrop Yapılacak
Doktorlara Özel Petro Airdrop Yapılacak

Doktorlara Özel Petro Airdrop Yapılacak

Dünya genelinde corona virüsü ile mücadele ettiğimiz şu günlerde Venezuela hükümeti doktorlara özel Petro Coin airdrop etkinliği yapacağını açıkladı. Bu sayede hayatını riske atan doktorlara bir nebze de olsa destek olmak istendiği düşünülüyor.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro tarafından duyurulan Petro airdrop etkinliği ülke çapında yapılacak. Her doktora verilecek olan bu Petro’ların değeri 20-25 dolar arasında değişiklik göstermekte. Ülke genelinde her bir doktora ise 0,5 Petro, yani yaklaşık dolar verileceği duyuruldu. Ekonomik anlamda zor günlerden geçen Venezuela halkı için bu tutarın oldukça iyi olduğunu da belirtmek gerek. Ülkede asgari ücretin 3 dolardan biraz fazla olduğunu düşünce rakamın miktarını biraz daha anlamış oluyoruz.

Uzun zamandır çeşitli ekonomik sorunlarla boğuşan Venezuela’da doktorlara verilecek bu yardım her ne kadar olumlu karşılansa da eleştirilen yanları da oldu. Birçok insan doktorların yanı sıra hemşire ve yardımcılara da bu yardımın verilmesi gerektiği konusunda ısrarcı. Ayrıca hastanelerde yetersiz ekipman sorunları nedeniyle doktorlara yapılan yardımların pek de işe yaramayacağı düşünülüyor.

Virüsün Etkileri Artıyor

Corona virüsü yüzünden hastaneye kaldırılan insanlar şuan için yetersiz ekipman sorunları nedeniyle adeta ölüme terk edilmiş durumdalar. Doktorların da elinden bir şey gelmediği için bunalıma girdikleri ve çeşitli psikolojik sorunlar yaşadıkları konuşuluyor. Bu yüzden de hükümet tarafından doktorlara yapılan bu yardımın etki gösterip göstermeyeceği büyük bir merak konusu.

Çin’de bir pazardan yayıldığı düşünülen ve kısa süre içerisinde tüm dünyayı etkisi altına almaya başlayan corona virüsü şimdiden büyük etkiler yaratmaya başladı bile. Dünyanın birçok ülkesinde kısıtlı veya belirli bölgelerde tam kapsamlı olacak şekilde sokağa çıkma yasakları ilan edildi. Ülkemizde de geçtiğimiz haftalarda +65 yaş kişilere sokağa çıkma yasağı getirilmişti. Kısa bir süre önce bu yasağa 2020’den sonra doğanların da eklenmesi ile birlikte yasağın kapsamı bir hayli genişlemiş oldu. Yürütülen çalışmaların kısa süre içerisinde olumlu sonuç göstermesini umut ederek hepinizi evde kalmaya davet ediyoruz. Bu sıkıntılı süreçte kendiniz ve sevdikleriniz için zorunlu olmadığı sürece evinizde kalmaya özen gösteriniz.

Bitcoin İşlem Hacminde Düşüş Devam Ediyor

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

100 Milyon Dolarlık Bitcoin Hareketlenmesi Heyecan Uyandırdı

100 Milyon Dolarlık Bitcoin Hareketi Heyecan Uyandırdı

Gece saatlerinde gerçekleşen ve 10.660 Bitcoin’i içeren transfer kripto para dünyasında heyecan uyandırdı. Whale Alert …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.