Ana Sayfa / Haberler / Dubai, Gezi ve Turizm için Blockchain Tabanlı Pazaryeri Başlatacak
dubai-blockchain

Dubai, Gezi ve Turizm için Blockchain Tabanlı Pazaryeri Başlatacak

Dubai, seyahat ve turizm endüstrisi için özel olarak tasarlanmış, Blockchain tabanlı bir sanal iş-ticaret pazarını başlatmayı planladığını açıkladı. Proje, kentin diğer dünya şehirlerinden on yıl öne geçmesini hedefleyen Dubai 10x girişiminin bir parçası. Blockchain teknolojisi her zaman, belirtilen amaçlarına ulaşmak için yıkıcı teknoloji ve yeniliği vurgulayan 10x girişiminin ayrılmaz bir parçasıdır. Dubai, seyahat ve turizm endüstrisi ile birlikte ticaretin çeşitli yönleriyle bir takım Blockchain uygulamaları geliştirmiş ve kentin turizm potansiyeline odaklanmıştır.

Seyahat ve Turizm Endüstrisinin Uyumlulaştırılması

Planın bir parçası olarak Dubai turizm Blockchain pazarı, kentteki otellerin sağlam ve işleyen bir dağıtım kanalı yaratmak üzere tasarlanıyor. Planın blockchain pazarı yönünün ilk iki yıl içinde tamamlanması bekleniyor. Sektördeki tüm menfaat sahipleri bir blok zinciri ağına bağlanacak ve böylece tüm sanayiyi uyumlu hale getirecek. Bunu yapmanın en önemli avantajı, turistlere gerçek zamanlı fiyat imkanı sunmasının yanı sıra Dubai turizm kataloğundan çeşitli seçeneklere kolayca erişim sağlanması olacak.

Basın açıklamasında, blockchain tabanlı pazar şehrin seyahat sektöründe kolay erişimini küresel tüketici potansiyeline sahip olarak nitelendirildi. Açıklamada ayrıca, planın şehre birçok sosyal ve ekonomik yararlar sağlayarak net bir “GSYİH etkisine” yol açacağını belirtti. Açıklamaya göre, plan Dubai’yi seyahat endüstrisinin demokratikleşmesinde lider yapacak. Sofistike müteahhitlik protokolleri yardımıyla, şehir içindeki herhangi bir seyahat güzergahının tüm yönlerini yerine getirme becerisi önemli ölçüde geliştirilecek.

Dubai Turizm Sektörünün Güçlendirilmesi

Dubai Turizm Genel Müdürü Helal Saeed Almarri, bölümünün kenti turizm endüstrisinde küresel bir lider haline getirmeye odaklandığını söyledi. Ayrıca kentin turizm potansiyelinin güçlendirilmesi gündemini sürdürecek bir araç olarak kentin “dijital, mobil ve sosyal” ilk stratejisini hızlandırmak için çok fazla dikkat edildiğini belirtti. Sektördeki teknolojik yeniliklerin yol açtığı bozulma ve dönüşüm seviyesini de kabul etti.

Turizm pazarı girişimi, seyahat ve turizm endüstrisini genişletmenin avantajına sahip. Turizm pazarı, kentin turizm sektörüne daha fazla katılımı teşvik edecek. Daha küçük kuruluşlar, gerçekten demokratikleşmiş Blockchain pazarı peyzajında ​​sektörde daha fazla istihdam olanakları anlamına gelen eşit fırsatlara sahip olacaklar.

10x Girişimi

10x girişimi konusunda Helal Saeed Almarri hem hükümet hem de özel sektörde kenti dönüştüreceğine inanıyor. Girişimin bir parçası olarak uygulanmakta olan birçok yenilikçi düşüncenin kent içinde birçok önemli dönüşümü hayata geçirmeye yardımcı olacağını belirtti. Genel müdür yardımcısına göre Dubai, turizm Blockchain pazarını hayata geçirmek için hükümet ve diğer paydaşlarla yakın temas halinde olacak.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Güney Kore'de Bir Üniversitede Blockchain Kampusü Açılıyor

Güney Kore’de Bir Üniversitede Blockchain Kampusü Açılıyor

Güney Kore’de bulunan Suseong Üniversitesi 22 Mayıs tarihinde paylaştığı bir duyuruda blockchain kampüsü açacaklarını resmen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.