Dubai’de Kripto Paraların Fiziksel Olarak Saklanabileceği Sigortalı Kasa Hizmeti Açıldı

Advertisements

Regal RA DMCC, uluslararası çapta tanınmış bir altın yatırım şirketi olan Regal Assets Inc.’in yan kuruluşu ve Orta Doğu’nun ilk kez bir Kripto ticaret lisansı aldığı şirket, yatırımcılar ve tüccarlar için bugün “derin soğuk depolama” çözümü başlattı. Dünyada ilk kez kripto emtia sahipleri, Bitcoin, Ethereum ve diğer alt coinleri, DMCC’nin merkezi olan Almas Tower, Dubai’de bulunan önde gelen ticari ve kurumsal merkeze depolayabilecekler.

DMCC’deki kasa, dünyanın en güvenli kıymetli metal tesislerinden biridir ve tüm Regal Assets’in kripto yatırımlarını, şirketin şu anki fiziksel altın stokuyla birlikte bir ağa bağlı olmadan fiziksel olarak depolayacaktır. Tüm fiziksel cihazlar, hırsızlık, hack veya doğal felaketlere karşı kripto emtia piyasa değeri için tamamen sigortalıdır.

DMCC İcra Kurulu Başkanı Ahmed Bin Sulayem, “DMCC’nin uzun vadeli stratejik büyüme planının kalbinde, yeni pazarları, endüstrileri ve müşterileri birleştirmek için teknoloji ve yenilik kullanılması yer almaktadır. Duyuru bugün bu yaklaşımı somutlaştırıyor ve şüphesiz uluslararası kripto para birimi piyasasına iyi bir haber gelecek”dedi.

Regal Assets DMCC’nin CEO’su Tyler Gallagher, “Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para yatırımlarını korumak için en güvenli yolu olduğuna inandığımız şeyleri geliştirdik” dedi . “Dünya çapında yatırımcılar şimdi kripto paralarda potansiyel görüyor ancak, çevrimiçi kripto para cüzdanı ve borsalarında büyük bir para harcamaktan çekiniyorlar; çünkü saldırı, kimlik hırsızlığı, kötü amaçlı yazılım ve kelimenin tam anlamıyla bir yatırımı yok edebilecek diğer sorunlardan dolayı.”

Regal Assets güvenlik süreci, belirli kripto emtianın blok zincir türetilmiş algoritmasını kullanarak çevrimdışı bloklar üretmeyi içerir. Anahtar daha sonra özel bir cüzdan üzerinde güvenli ortamda çevrimdışı olarak bastırılmakta ve DMCC’de derin soğuk depoya yerleştirilmektedir. Yatırımcılar istedikleri zaman ek paralar satın alabilir veya satabilirler.

DMCC, Financial Times fDi Magazine tarafından 2017 yılının “Global Free Zone of the Year” seçildi ve Dubai’de ticaret akışını yönlendirmek ve emtialar için küresel bir pazar haline geldi. DMCC lisanslı bir şirket olan Regal Assets DMCC, güvenli bir şekilde düzenlenmiş bir ticaret ortamında faaliyette bulunmakta ve küresel yatırımcılara en yüksek uluslararası uyum standartlarına bir hizmet sunmaktadır.

Regal Assets DMCC Yönetim Kurulu Başkanı Gerhard Schubert “DMCC, Ortadoğu’da kripto emlak ticaretinde hükümet tarafından verilen tek lisansa sahip tek Serbest Bölgedir ve bu tür yatırımlarda benzersiz tam pazar değeri sigortası sunmaktadır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.