Binance %20 İndirim
Dünya Ekonomik Forumu Potansiyel Gördüğü Kripto Paraları Açıkladı
Dünya Ekonomik Forumu Potansiyel Gördüğü Kripto Paraları Açıkladı

Dünya Ekonomik Forumu Potansiyel Gördüğü Kripto Paraları Açıkladı

2020 Yılı Teknoloji Öncüleri listesi hazırlayan Dünya Ekonomik Forumu, bu listede kripto para şirketlerini de gösterdi. Chainlink ve MakerDAO adlı iki şirket toplamda 3 farklı kripto paranın yöneticisi konumunda ve yaptıkları teknolojik geliştirmelerle bu listeye girmeyi başardılar.

Chainlink şirketi LINK adlı coinin yöneticiliğini yaparken, Makerdao ise DAI stablecoin ve MKR tokenine sahip durumda. Yüksek kaliteli finansal firmaların hizmetlere eşit ve açık bir şekilde erişebildikleri Makerdao platformu özellikle dikkat çekiyor. Dünya Ekonomik Forumu’nun Küresel Yenilikçiler Topluluğu başkanı Susan Nesbitt, listedeki şirketlerin “toplumu yeniden inşa etmeye”  yardımcı olacaklarını açıkladı ve ekledi:

“Bu yılın Teknoloji Öncüleri sınıfı toplumu geliştiriyor ve dünyadaki endüstrilerini geliştiriyor. Bunlar farklı düşünen ve potansiyel oyuncular olarak öne çıkan şirketler.  Endüstrilerinin geleceğini şekillendirmede oynayacakları rolü dört gözle bekliyoruz.”

Chainlink firmasının yönetici koltuğunda bulunduğu LINK adlı coin CoinMarketCap verilerine göre yılın en iyi performans gösteren kripto para birimleri arasında yer alıyor. Yılın başında 1,79 dolar değere sahip olan LINK, 4,02 dolara kadar çıkarak harika bir performans yaşadı. Dünya Ekonomik Forumu tarafından yapılan açıklamaların da söz konusu kripto paralara katkı sağlamasına emin gözüyle bakılıyor. Yazının kaleme alındığı sıralarda 4.15 dolar üzerinden işlem görmekte olan LINK bir süredir düşüş yaşamaktaydı. Ancak yapılan bu büyük açıklamanın ardından tekrardan bir sıçrama yaşanması bekleniyor.

MakerDAO şirketine ait olan token Maker (MKR) yazının kaleme alındığı sıralarda 517 dolardan işlem görmekte. Son 24 saatte önemli bir düşüş görülen Maker’da ilerleyen dönemde bir çıkış beklenmekte. Son 2 haftadır kripto para piyasalarındaki genel düşüşten etkilenen Maker için umutların taze olduğunu söyleyebiliriz. Bitcoin’deki dalgalanmalardan etkilendiği bilinen birçok altcoinde olduğu gibi yaşanan düşüşün BTC’deki toparlamaların ardından düzeltilmesi bekleniyor.

Kraken CEO’su Jesse Powell’dan Bitcoin’in Geleceği Hakkında Açıklamalar

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Genesis Nedeniyle Sektörde Oluşan Korku Hafifliyor

Cathie Wood’un Ark Invest’i GBTC hisseleri satın alarak kripto piyasasına olan güveni geri kazandırırken, Grayscale …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.