Binance %20 İndirim
altın fiyatı

Düşüş devam edecek mi ? Altın fiyat analizi

Düşüş devam edecek mi ? Altın fiyat analizi

Ünlü Kitco analisti Jim Wyckoff bugün Altın fiyatındaki gerilemeyi konu aldı. Analist piyasa gelişmelerini detaylıca açıkladı.

Altın Fiyatı

Altın vadeli işlem fiyatları Cuma günü erken ABD işlemlerinde sağlam bir şekilde düştü. Sonuç olarak, Altın son sekiz ayın en düşük seviyesine geriledi.Değerli metal piyasalarını yükselen devlet tahvili getirileri etkiledi. Bu nedenle, Cuma günü ABD doları endeksinde iyi bir sıçrama, değerli metal piyasalarında baskı oluşturuyor. Diğer taraftan, Altın fiyatları şu sıralar haftanın ve ayın bu son işlem gününde teknik olarak daha da düşük seviyelere doğru geriliyor.

Nisan ayı altın vadeli işlemleri 14,60 $ düşüşle 1.760.60 $ seviyesinden işlem görüyor. Ayrıca, Mart Comex gümüş vadeli işlemleri ise 0.782 $ düşüşle 26.855 $ seviyesinden işlem gördü.Piyasa, bu hafta devlet tahvili faizlerindeki güçlü yükselişe bakıyor. Gösterge ABD Hazine getirisinin bu hafta bir noktada%1.6’nın üzerine çıktığını gördü. 10 yıllık getiri Cuma günü biraz geriledi. Sonuç olarak, oran % 1.47 seviyesinde.

Tahvil Getirileri

Yüksek tahvil getirileri, son aylarda hisse senedi fiyatlarına görünüşte serbest geçiş yapan borsa boğalarını korkutuyor. Ancak, yükselen tahvil getirileri, devam ederse, hisse senedi piyasasına yatırımcı ilgisinin bir kısmını aşındıracaktır.Tahvil getirileri, büyük küresel ekonomilerin bu yılın ikinci yarısında salgın zincirlerinden güçlü bir şekilde kurtulacağı görüşüne göre tırmanıyor. Ayrıca Demokratlar, Cuma günü onay için 1,9 trilyon dolarlık Covid-19 yardım paketini göndermeye hazır.

Küresel borsalar çoğunlukla bir gecede düştü. ABD hisse senedi endeksleri, New York günlük seansı başladığında daha zayıf açılışlara işaret ediyor.Piyasalar, bir gecede Suriye’deki İran destekli kamplara karşı ABD askeri saldırısına çok az ilgi gösteriyor. ABD-İran gerilimi şimdiden yükseldi. ABD askeri harekatı İran’dan misillemeye yol açabilir.

Sarı Metal

Altın

Teknik olarak, Nisan ayı altın vadeli işlemleri, günlük grafikte yedi haftalık fiyat düşüş trendi ile birlikte genel kısa vadeli teknik avantaja sahip.Boğaların bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, Nisan vadeli işlemlerinde 1.800.00 $’lık sağlam direncin üzerinde bir kapanış yapmak.

Ayıların bir sonraki kısa vadeli aşağı yönlü fiyat hedefi, vadeli işlem fiyatlarını 1.700.00 $’lık sağlam teknik desteğin altına itmek.İlk direnç, gecenin yüksek seviyesi olan 1.773.80 $ ‘da ve ardından 1.784.60 $ seviyesinde. İlk destek, gecelik en düşük seviye olan 1,753,50 $ ve ardından 1,750,00 $ seviyesinde görülüyor.

Wyckoff’un Piyasa Değerlendirmesi: 3.0

Hakkında Halil

Farklı Makaleler

Kripto Paraların Kazançları Geleneksel Yatırımları Katladı

Kripto Paraların Kazançları Geleneksel Yatırımları Katladı

Yeni ortaya çıkan verilere göre kripto paraların kazançları geleneksel yatırımları katlamış durumda. Altcoin Daily tarafından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.